MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)

Karakovan Balı

Karakovan balı, doğallığı ve saflığıyla balın benzersiz tadını damaklara taşır. Bu balın en önemli özelliği arıların doğal ortamında üretilmesidir. Karakovan arıları, kovanın peteklerini kendileri örerler. Bu açıdan insan eli ya çok kısıtlı olarak değer ya da hiç değmez. Hakiki karakovan balı, sağlığa olan faydalarıyla adeta bir mucizedir. İçerdiği polen, propolis ve bal; enfes bir tadın yanı sıra oldukça besleyicidir. İçeriğinde yüksek miktarda antioksidanın yanı sıra bolca vitamin ve mineral vardır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin en tatlı yoludur. Sofralarda benzersiz bir yere sahip olan kara kovan balı, bir kaşığıyla dahi size inanılmaz bir haz yaşatır.

Karakovan Balı Özellikleri

Karakovan balı esasen, hiçbir petek eklemesi yapılmadan, tamamıyla işçi arıların ördüğü peteğe yaptığı bala verilen isimdir. Bu peteklerin yüzde yüzü arılar tarafından yapılır. Hakiki karakovan balında doğallık ve saflık önemlidir. Bal üretiminde kovanının içi tamamen karanlıktır. Bu balların üretiminde kullanılan kovanların şekli de farklıdır. Kovan yapımında kavak, kestane, ıhlamur ve gürgen gibi ağaçlar kullanılır. Bu balın tadında bazı ufak tefek değişiklikler vardır. Bunun temel sebebi arıların yaşadığı coğrafyanın koşuları, florası ve insana ne kadar uzak olduğuyla ilgilidir. Bu nedenle karakovan balı genel olarak yüksek rakıma sahip olan yaylalarda üretilir. Bu sayede el değmemiş bitki örtüsündeki çiçeklerden nektar toplanır ve daha zengin bir aroma sağlanır. Bu balların kalitesi, genel olarak diğer ballara oranla daha yüksektir.

Karakovan Balı Fiyatları

Karakovan balı genel olarak petekli olarak satışa sunulur. Bununla birlikte petekten süzme bal elde edilerek de satışa sunulabilir. Hakiki kara kovan balı bulmak oldukça zorlayıcı olabilir. Bu balı genellikle yerel üreticiler az miktarda üretir. Balın satışı ise üretilen bölgede yapılır. Ülkenin geniş kesimlerinde karakovan balına ulaşmak pek kolay değildir.

Söyle Yerinden sayesinde, doğal karakovan balı çeşitlerine ulaşabilir, yerel üreticiler tarafından üretilen bal seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Farklı gramaj opsiyonlarıyla satışa sunulan bu ballar arasından dilediğinizi kolayca sipariş edebilirsiniz. Sipariş ettiğiniz ürün doğrudan yerel üreticisinden kapınıza kadar Söyle Yerinden güvencesiyle gönderilecektir.