MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Deli Bal (Komar Balı)

Deli bal ya da bir diğer adıyla komar balı, oldukça sıra dışı bir yapıya sahiptir. Oldukça faydalı bir besin olmasıyla birlikte, çok dikkatli tüketilmesi gerekir. Bu bal; arıların genellikle mor tonlardaki orman gülü olarak anılan çiçeklerden elde ederek yaptıkları bir üründür. Özellikle Karadeniz’de bolca üretilir.

Bal normalde tatlı olarak bildiğimiz bir üründür. Buna karşın tadı dolayısıyla deli bala “acı bal” adı da verilmiştir. Deli bal, diğerlerine oranla renginden de anlaşılabilir özelliklere sahiptir. Bu bal çok daha koyudur ve kahverengimsi bir renge sahiptir. Deli balın tüketimi konusunda bir kez uyarmak gerekir. Bu balı günde yalnızca bir tatlı kaşığı kadar tüketmelisiniz. Faydası ne olursa olsun bunun üzerindeki tüketim zararlı olacaktır. Ayrıca çocuklardan da uzak tutmak gerekir.

Deli Balın Faydaları

Deli bal, doğru ölçülerle tüketildiği zaman sağlığınıza birçok fayda sağlar. Öksürüğü kesmesinin yanı sıra soğuk algınlığı, nezle gibi hastalıklarda iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır. Bunun yanı sıra bronşit ve faranjit gibi hastalıklara karşı da vücuda destek olmasıyla bilinir. Hipertansiyon rahatsızlığına iyi gelen deli bal, kolesterolün düşürülmesinde de oldukça etkili bir gıdadır. Mide ağrılarının dinmesinde ve sinir sisteminin çalışmasında da oldukça etkili bir baldır. Aynı zamanda halsizlik, uykusuzluk gibi sorunlara karşı da kullanılabilir. Bağışıklık sisteminizi güçlendiren bu bal, ağrı kesici etkilere de sahiptir. Bu balın içerisinde yüksek miktarda kalsiyum ve potasyum gibi ihtiyacınız olan maddeler bolca bulunur.

Deli Bal Fiyatı

Deli balın kullanımı konusunda dikkatli olunması gerekir. Günde 1 tatlı kaşığından fazlası kesinlikle tüketilmemelidir. Aşırı tüketim faydaları bir yana birçok yan etkiyi beraberinde getirecektir. Bu nedenle çocuklardan da uzak tutulması gereken ürünlerden biridir. Deli bal fiyatı ise birçok farklı kritere göre belirlenir. Öncelikle deli bal bulmanın çok zor olduğunu belirtmek gerekir. Piyasada deli bal olarak satılan birçok ürün aslında deli bal değildir. Bu nedenle güvenilir bir yerden alışveriş yapmanız gerekir.

Söyle Yerinden sayesinde deli bal fiyatı ve özellikleri konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilir, doğrudan yerel üreticiden dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.