MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)

Polen ve Propolis

Arı poleni, arıların kovanlarında biriktirdikleri çiçek polenlerini ifade eder. İşçi arılar gün boyunca binlerce farklı çiçeği gezerek nektar toplar. Nektar topladığı sırada ise çiçeklerdeki polenleri de taşır. Bu polenler kraliçe arı ve yavru arıların beslenmesinde kullanılır. Arı poleninde bulunan enzimlerin besleyici değeri son derece yüksektir. Polenin tadı ise arının ziyaret ettiği çiçeklere bağlı olarak değişir.

Propolis ise arıların ağaç tomurcukları ve kabuklarından topladıkları bir üründür. Bu ürün balmumu, polen ve tükürük salgısıyla zenginleştirilir. Arılar genel olarak bu ürünü yapı malzemesi ve peteklerin dezenfektesinde kullanır. Esas olarak ağaç sayesinde üretilen propolisin büyük bölümü reçine ve mumlardan oluşmaktadır.

Polen ve Propolisin Faydaları

Polen ve propolis insan sağlığı için son derece faydalı iki ürünü ifade eder. Hem polen hem de propolis, düzenli ve ölçülü bir şekilde tüketilmelidir. Bu ürünlerin kullanımında aşırıya kaçmamanız gerekir. Aşırıya kaçılması durumunda faydadan çok zarar getirecektir. Polen, bağışıklık sistemini düzenlediği gibi yaraların da iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda menopoza karşı etkili olduğu ifade edilmektedir. Bunun yanı sıra anti-inflamatuar özellikleri vardır ve kalp sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Propolis de tıpkı polen gibi bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Antioksidan desteğiyle önemli ürünlerden biridir. Yine tıpkı polende olduğu gibi anti-inflamatuar özellikleri vardır. Egzama, mantar enfeksiyonu ve sivilce tedavisinde de kullanılır. Bunların yanı sıra iki ürün de diş eti sorunları, boğaz ağrısı, idrar yolu enfeksiyonu gibi sorunlara karşı destekleyicidir.

Polen ve Propolis Fiyatları

Polen ve propolisin fiyatları ise ayrı ayrı olarak belirlenir. Bunlar kovanlardan çok az miktarda elde edilir. Propolis fiyatları genel olarak polenlere göre daha yüksektir. Bununla birlikte satın almak istediğiniz ürünün kalitesine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik gözlemlenebilir. Polen fiyatları ve propolis fiyatları, kalitesinin yanı sıra üreticisine bağlı olarak da değişiklik gösterir. Böylesi bir ürün satın alırken kesinlikle güvenilir yerleri tercih etmelisiniz. Söyle Yerinden güvencesiyle, güvenilir ve doğal üretim yapan yerel üreticilere ulaşmanız mümkündür. Bu üreticilerin ürettiği farklı ürünleri birbiriyle kıyaslayabilir, güvenli ödeme yöntemleriyle hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.