MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)

Türk kahvaltı sofraları çeşitlilik açısından oldukça zengindir. Sabah kahvaltılarında birçok farklı ürün hazırlanır. Bu ürünler arasında bulunan, pratik lezzetlerden biri de çemendir. Yoğun bir aromaya sahip olan bu sos, tek başına rahatlıkla tüketilebilmektedir. Çemenin acılı ya da acısız çeşitleri yapılabilmektedir. Ürüne bağlı olarak içeriğinde bazı değişiklikler görebilirsiniz.

Doğal çemen yapımında genel olarak domates ve biber salçasının yanı sıra zeytinyağı, ceviz, kekik, kimyon, nane ve zerdeçal kullanılmaktadır. Sabah kahvaltılarında bu sosu, kızarmış ekmeğin üzerine sürerek keyifle tüketebilirsiniz. Genel olarak kahvaltılarda tüketilse de bu sosu günün her saatinde keyifle yiyebilirsiniz. Organik çemen çeşitleri, son derece lezzetlidir ve yediğiniz zaman midenizde herhangi bir rahatsızlık yaratmazlar.

Ev Yapımı Çemenle Güne Keyifli Bir Başlangıç

Sabah kahvaltısı Anadolu halkı tarafından en sevilen ve dikkat edilen öğünlerden biridir. Hafta sonu kahvaltıları ailecek yapılan bir ritüeli andırmaktadır. Sabah saatlerinde yapılan bu kahvaltılar rengarenk ürünler içerir. Bunlardan biri de çemendir. Çemen, oldukça yoğun bir aromaya sahiptir. Bu sebeple aşırı miktarda tüketmek oldukça zordur. Genel olarak ekmek üzerinde, az olacak şekilde tüketilir.

Çemenin yoğun bir aromaya sahip olması ise doğal olmasıyla doğrudan alakalıdır. Doğal çemenlerde koruyucu ya da kimyasal herhangi bir katkı maddesi yer almamaktadır. Katkısız çemenlerin aroması çok daha yoğun ve çok daha lezzetli olmaktadır. Bu da sabah kahvaltılarında benzersiz bir sos elde etmenize yardımcı olacaktır. Ev yapımı çemen, güne daha keyifli bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacaktır.

Organik Çemen Nereden Alınır?

Köy usulü çemen bulmak, birçok tüketici için oldukça zordur. Doğal üretim yapan yerli üreticiler, bu ürünleri genel olarak imalat yaptıkları yörede satışa sunmaktadır. Bu sebeple organik çemen ürünleri, ülke geneline yayılmadan tükenmektedir.

Söyle Yerinden, bu soruna çözüm getirmek adına, Türk Gıda Kodeksi’ne uygun şekilde üretim yapan yerel üreticileri bir araya getirmiştir. Titizlikle seçilen bu üreticiler tamamen doğal imalat yapmaktadır. Bu sayede yöresel ürünlere ulaşabilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz. Söyle Yerinden üzerinden organik çemen ürünlerini inceleyebilir, dilediğinizi güvenli ödeme yöntemleriyle satın alabilirsiniz.