MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 20 (1 Sayfa)

Yaygın olarak salatalarda tercih edilen nar ekşisi, içine girdiği her türlü yiyeceğin tadını değiştiren ürünlerden biridir. Basit bir salata sosunu dahi bambaşka hale dönüştüren bu ürün çiğ köftelerde, dolmalarda, kısırlarda ve mercimek köftesi gibi yiyeceklerde de kullanılmaktadır.

Dolmalarda harç malzemenin içine kullanıldığı gibi pişirme suyuna da katılabilecek olan nar ekşisi, et sotelerde de kullanılmaktadır. Sanılanın aksine birçok farklı yerde kullanılan nar ekşisinin yapımı oldukça basittir. Bununla birlikte 15 kilogram nardan ancak bir kilogram nar ekşisi ortaya çıkmaktadır. Doğal nar ekşisi yapımında hiçbir koruyucu ve katkı maddesi ilave edilmemektedir. Bu da nar ekşisinin lezzetini çok daha yoğun bir hale getirir.

Katkısız Nar Ekşisi Nasıl Yapılır?

Nar ekşisi geleneksel yöntemlerle yapıldığında çok daha güçlü bir aromaya sahip olmaktadır. Koruyucu ve katkı maddesi içeren nar ekşilerinin aromaları zayıflamaktadır. Nar ekşisi yapmak oldukça kolay olsa da, ev yapımı nar ekşisi bulmak ve satın almak oldukça zor olabilir. Organik nar ekşisi çok fazla talep gören bir ürün olduğu için genellikle üretildikleri bölgelerde tüketilmektedir.

Nar ekşisi yapımında ise taze ve olgun narlar kullanılmaktadır. Bu narların suları sıkıldıktan sonra, süzülmektedir. Çekirdekleri ezilerek tüm suyu alınan narlar bu aşamadan sonra kaynatılmaktadır. Saatlerce kaynayan nar suyu, yoğun bir kıvama kavuşur. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalarının olduğunu söylemek gerekir. Bunlardan biri de kaynarken çıkan köpüklerin alınmasıdır.

Doğal Nar Ekşisi Nereden Alınır?

Ev yapımı nar ekşisi bulmak özellikle şehirdeki tüketiciler açısından oldukça zor olabilir. Yine nar yetişmeyen bölgelerde bu ürünleri bulmak mümkün değildir. Katkısız nar ekşisi bulmak için birçok farklı yol deneyebilirsiniz. Buna rağmen güvenilir üreticilere ulaşamayabilir, ödeme sorunlarıyla da karşılaşabilirsiniz.

Güvenilir yerel üreticileri bulmak için Söyle Yerinden’i tercih edebilirsiniz. Söyle Yerinden, yüzlerce yerel üreticiyi titizlikle seçerek bir araya getirmiştir. Söyle Yerinden sayesinde yerel üreticilerle doğrudan iletişime geçebilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra nar ekşisi fiyatlarını inceleyebilir, dilediğiniz ürünü hemen sepete ekleyerek, güvenli ödeme yöntemleriyle satın alabilirsiniz.