MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Kuskus

İlk çağlardan bu yana insanların tükettiği temel tahıllardan biri olan buğdayın her kültürde farklı bir tüketim şekli vardır. Örneğin, temeli Batı Afrika kültüründen geldiği düşünülen kuskus ülkemizde makarna benzeri bir tüketim kültürüne sahip olmuştur. Özünde irmik, süt, yumurta ve un gibi malzemeler bulunduran ve kurutulan bu hamur, küçücük taneleriyle birçok yemek hazırlamak için kullanılabilir.

Genellikle et yemekleri ve sebze yemekleri yanında tüketim adeti bulunan bu makarna çeşidi, en lezzetli yöntem olarak da yavaş yavaş buharda demlenerek pişirilir. Yumuşak bir yapıya kavuşana kadar pişirildiğinde de hafif nemli kalarak çok rahat bir tüketim oluşturan kuskus pilavı yapmayı da tercih edebilirsiniz. Geleneksel kuskus makarna tüketiminde de çoğu zaman sade pişirildikten sonra salçalı sosla karıştırılması gibi yöntemler tercih edilir.

Ev yapımı geleneksel yöntemler ile üretilmiş şekilde Söyle Yerinden üzerinden temin edebileceğiniz bu ürünü, aslında kuskus çorbası gibi yemekler hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Çünkü makarna gibi piştikçe boyutu büyüyen ve kabaran bir gıda olmaktan ziyade tane tane kalmaya devam eden bir üründür. Bu sayede çorba içerisinde küçük tanecikleriyle damakta keyifli bir tat bırakacağı için kullanılabilir.

Farklı Kuskus Tarifleri Denemeye Hazır Mısınız?

Mutfaklarda zengin yemek çeşitleri ile farklılığı elde etmek hoşunuza gidiyorsa, bu kategoride elde edeceğiniz ürün sayesinde her biri ayrı bir lezzete sahip kuskus tarifleri hazırlamayı da tercih edebilirsiniz. Örneğin, besleyici ve protein destekli yapısıyla bu buğday ürününü tüketmek için en klasik yöntemlerden biri olan kuskus salatası yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Aslında bu ürün tıpkı arpa şehriye gibi kullanım kültürü de olan ve haşlandıktan sonra ya da hafif kavrularak pirinç pilavı ve bulgur pilavı içerisine de karıştırılan bir gıdadır. Bazen şalgam, yaban mersini ya da safran gibi malzemelerin katılmasıyla rengi değiştirilerek hafif sebze salataları veya soslu salatalar içerisinde de kullanılır. Bazen sadece domates ve salça eklentisi ile hazırlanan bir pilav bazen de sebzeli kuskus gibi tarifler ayrı bir keyif verebilir.

Kuskus faydaları açısından birçok farklı tarif içerisinde bu malzemeyi kullanmanız mümkün olurken, yeşil mercimek, yoğurt, şalgam, tavuk eti veya mayonez gibi her malzeme ile karıştırarak da tüketim keyfini değiştirebilirsiniz. Bu açıdan sadece Söyle Yerinden avantajları ile aracısız alışveriş fırsatlarını kullanarak, bu ürüne sepetinize ekleyebilir ve hemen siparişinizi tamamlayabilirsiniz.