MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)

Herkesin dışarıda gördüğü tanıdık bir bitki olan alıç meyvesinin fermantasyon işleminden sonra üretilen bir sirke türü olan alıç sirkesi sağlık açısından son derece faydalıdır. Eski dönemdeki şifa reçetelerinde bile yer alan alıç sirkesi faydaları açısından dikkat çekicidir.

Alıç sirkesi yapımı aşamasında pek çok noktaya dikkat ediliyor. Dikenli bir ağacın bitkisi olan alıç, toplanması çok zor! Ancak sadece bu bile ne kadar değerli bir ürün olduğunu gözler önüne seriyor. Uzun süre fermante edilerek elde edilen alıç sirkesi temiz, katkısız ve yüzde 100 doğal bir şekilde üretilmektedir.

Alıç Sirkesi Ne İşe Yarar?

Alıç, toplanması kadar işlenmesi de zahmetli bir meyve. Bu sebeple alıç sirkesi fiyatı olarak diğer sirke fiyatlarına kıyasla bir adım öne çıkabiliyor. Ancak yararlar ve faydaları göz önüne alındığında bütün bunlara değdiğini sizler de göreceksiniz.

İşte alıç sirkesi ne işe yarar? Sorusunun kısa bir cevabı:

·         Alıç sirkesinin en bilindik özelliği idrar söktürücü olmasıdır.

·         Mideyi rahatlatmasının yanı sıra sindirim sistemini düzenlemektedir.

·         Kansızlık için kullanılmaktadır.

·         Özellikle diyet listelerinde de sıkça önerilen ardıç sirkesi zayıflatır mı? Sorusuyla gündem oluyor. Hem salata hem de suya katılarak tüketilen ardıç sirkesinin zayıflatıcı özelliği bulunmaktadır.

·         Metabolizma hızlandırıcıdır.

·         Geceleri uykusuzluk sorunu yaşanlara önerilmektedir.

·         Kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu bir kalkan gibi korur.

·         Vücut direncini artırır, grip ve soğuk algınlığı gibi enfeksiyonlara karşı vücudu destekler

Alıç sirkesi neye iyi gelir? Sorusuna cevap arayanlara kısaca şunun belirtebiliriz: Alıç sirkesi sadece kolesterol ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelmez. Bunun dışında panik atak gibi rahatsızlıklar yaşayanlara rahatlatıcı etki verebilen önemli bir sirke türüdür.

Alıç Sirkesi Nasıl İçilir?

Çok değerli bir bitkiden elde edilen alıç sirkesi, özellikle kahvaltıdan önce tüketilmesi halinde yarar sağlamaktadır. Metabolizma hızlandıran özelliği ile bilinen alıç sirkesinin bu özelliğinden yararlanmak isteyenler her sabah 1 çay kaşığı alıç sirkesini 1 bardak ılık suya karıştırıp tüketmelidir. Bu şekilde tüketilen alıç sirkesi bağırsakların çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Onlarca farklı alıç sirkesi çeşidini Söyle Yerinden’de bulabilir, dilediğiniz ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.