MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Özel bir pirinç türünün fermante edilmesi ile elde edilen pirinç sirkesi fiyat uygunluğu açısından da özellikle Uzak Doğu mutfağını sevenlerin bir numaralı tercihi. Pek çok yararlı özelliği bulunan bu sirke genellikle sindirim konusunda problemi olanların yardımına koşuyor. Diğer sirkelere kıyasla daha hafif bir tadı vardır. Bu sebeple sirkenin girdiği bütün tariflerde pirinç sirkesi deneyebilirsiniz.

Bu sirkenin farklı kullanım alanları bulunuyor. Dışarıdan bakıldığında sadece bir sirke gibi gözükse de kişisel temizlik, ev temizliği ve yemek alanında çok fazla tercih edilmektedir. Beyaz pirinçten üretilen pirinç sirkesinin düzenli kullanımdaki yararlarını sizler için sıraladık.

Pirinç Sirkesi Faydaları

Hem ekşi hem de tatlı lezzeti bir arada barındıran pirinç sirkesini merak edenler hem yararlarını hem de nerede bulunur sorusuna yanıt arıyor. Artık çok fazla kullanım alanı olan pirinç sirkesi her zaman kolaylıkla bulunamıyor. Bu sirke, içerisinde barındırdığı fenolik bileşenler açısından son derece zengindir. Bu sebeple de özellikle kalp, kanser ve şeker hastalığına karşı tüketilmektedir.

Bu ürün düzenli olarak kullanıldığında kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Bu da kişinin üşüme problemini ortadan kaldırmaktadır.  Vücutta kan akışı hızlandığında var olan bitkinlik ve yorgunluk gibi pek çok problem ortadan kalkmaktadır.

Bu ürünün bir diğer faydası ise sivilce ve güneş lekelerini gidermesidir. Ayrıca kan akışını hızlandırmasıyla da bilinir. Bağırsakların temizlenmesinde ve sindirim sorunlarının giderilmesinde fayda sağlayan bu sirke, cilt bakımında da kullanılan ürünlerden biridir. Sağlığınıza olan faydalarının yanı sıra gümüş eşyaların temizlenmesinde de kullanılabilmektedir.

Pirinç Sirkesi Nerelerde Kullanılır?

Pirinç sirkesinin cilt temizliği, balıkların tatlandırılması gibi pek çok alanda kullanıldığı bilinmektedir. Bu sirkenin kullanım alanları sıralandığı zaman sadece sağlık açısından faydalarını saymak doğru olmaz.

Pirinçten yapılan sirke bunların dışında temizlik alanında da kullanılabilmektedir. Sanılanın aksine sadece beyaz sirke değil, pirinç sirkesi de temizlik alanında kullanılır. Son dönemlerde lavaboların, muslukların ve tuvaletin temizliği için de bu sirke tercih edilmektedir. Klasik kimyasal ürünlerinin zararlarından kaçınmak isteyenler çözümü pirinç sirkesinden yana buluyor. Zorlu lekeler için pirinç sirkesinin gücünü sizler de test edebilirsiniz.

Siz de bu benzersiz lezzeti denemek için hemen sayfamızda bulunan ürünleri inceleyebilir, Söyle Yerinden güvencesiyle siparişinizi hızlıca oluşturabilirsiniz.