MENÜ
Sepet
Kategorinin Öne Çıkanları
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 48 (2 Sayfa)

Gurme Tat Sirkeler

Sirke, mutfakların en fazla kullanılan sağlıklı ve lezzetli gıdalar arasında yer alır. Meyve şekerinin asitlendirilmesi ile birlikte ortaya çıkan sirke, ekşiliğin elde edilmesi için geliştirilmiş bir yöntemdir. Sirke elde edilmesi için de bilinen en fazla kullanılan meyvelerin arasında üzüm ve elma akla gelir. Fakat değişen lezzetleri ve faydaları nedeni ile gurme tat sirkeler içerisinde akla gelebilecek birçok meyve ve sebze kullanılabilir. 

Sirke üretimi meyve ve sebzeler içerisindeki sağlıklı etkinin daha uzun ömürlü bir hale getirilmesi için geliştirilmiştir. Bu yüzden mayalanma ile içerisindeki şekerden sitrik asit oluşturabilecek her meyve sirke için kullanılabilir. Yani bazen deveci armudu, bazen enginar veya bazen de incir ile sirke yapmak mümkündür. Kategorimizde gurme sirkeler arasında da bu seçeneklerin birçoğu yer alır.

Gurme Tat Sirkeler Nasıl Kullanılır?

Sirkenin temel kullanım şekli gıdalara direkt olarak katma yöntemidir. Örnek olarak salata veya çorbalarda ekşilik elde etmek için üzüm sirkesi veya elma sirkesi bir miktar katılır. Aynı şekilde gurme tat sirkeler için de kullanım sağlanırken örneğin sabah kahvaltılarında hazırladığınız salataya çilek sirkesi ekleyebilirsiniz. Çünkü çilek sirkesi doğal fermentesi ve filtre edilmemiş yapısıyla içerisinde C vitamini, A vitamini ve B9 vitamini ile birçok mineral bulundurur.

Sirkelerin üretilmiş oldukları meyveler sayesinde sağlayacakları faydalar da değişim gösterir. Örneğin, incir sirkesi ile birlikte elde edeceğiniz lezzet tadında incirden elde edebileceğiniz faydaları da alabilirsiniz. Üstelik bu sirke çeşitlerini yemekler içerisinde ve tariflerde kullandığınız gibi su ile seyrelterek sadece şifası için dahi kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz bu sirkeler ile birlikte turşu ve soslar hazırlamayı da tercih edebilirsiniz.

Mutfağınıza Gurme Tat Sirkeler Lezzeti Katın

Mutfağınız değişmez olarak çok uzun yıllardır kullandığınız üzüm ve elma sirkeleri yerine artık daha farklı lezzetler kullanmak isteyebilirsiniz. Geleneksel üreticilerin Türkiye'nin dört bir yanından sağlıklı bir şekilde sizlere ulaştıracağı bu ürünleri de Söyle Yerinden sayfasında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sayfamızda sunulan bu alt kategori içerisinde gurme tat sirkeler değişen çeşitler ile değişen üreticilerden bir araya gelmektedir. Üreticiler için bir online pazar yeri oluşturan sayfamızda farklı alışveriş miktarlarında ücretsiz kargo, pratik ödeme koşulları, taksitlendirme gibi birçok avantaj sağlanır. Bu sayede kiraz sirkesinden enginar sirkesine kadar birçok farklı ürün çeşidini sepetinize ekleyerek hemen alışveriş yapmayı deneyebilirsiniz.