MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Tropikal bir meyve olan ve ülkemizde de sıkça mutfağımıza giren ananas sirkesi ile de yemeklere lezzet katmaktadır. İlk olarak metabolizmayı hızlandırma özelliği ile bilinen ananas sirkesi ile zayıflama son dönemlerde trend haline geldi.

Ananasın içerisinde barındırdığı zengin mineral ve vitaminler aynı şekilde ananas sirkesi içinde de bulunmaktadır. Pek çok yararlı özelliğinin bulunduğu ananas sirkesi fiyatı ile de dikkat çekmektedir.

Ananas Sirkesi Zayıflatır Mı?

Ananas meyve olarak da tüketildiği zaman toksin atıcı ve bağırsakları temizleyici olduğu bilinmektedir. Sirke formu da aynı şekilde hem zayıflamaya hem de bağışıklık güçlendirme konusunda etkilidir. Ananas sirkesi ile zayıflayanlar özellikle bu sirkeyi su ile seyreltmek yerine shot olarak katıksız bir şekilde tükettiklerini belirtiyor. Ancak mide probleminiz varsa sirkeyi su ile seyrelterek tüketmeniz gerekmektedir.

Ananas sirkesi vücuttaki toksinlerin hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olmaktadır. Son dönemlerde ananas sirkesi ile zayıflama popüler bir hale geldi. Sadece ananastan üretilen bu sirke tüketildiğinde sadece zayıflatmaz, aynı zamanda vücuda vitamin takviyesi de sağlar. Bu şekilde hem zayıflama hem de sağlığı koruma aynı anda gerçekleşir. Bu sirkede bulunan yüksek besin değerleri; bağışık sisteminizi güçlendirdiği gibi göz sağlığına da iyi gelmektedir. Aynı zamanda kanın pıhtılaşmasını azaltır ve yüksek B vitaminiyle beyninizin daha verimli çalışmasına katkı sağlar.

Ananas Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Ananas, meyve formunun yanı sıra sos, reçel ve sirke hali de sıkça tüketilmektedir. Çeşitli yemek tariflerine katılan ananas sirkesi aromatik tadı ile herkesin demesi gereken bir lezzet. Ancak bu lezzet ülkemizde çoğu kişi tarafından pek bilinmiyor. Ananas sirkesini diğer sirke türlerinden ayıran en önemli özelliğin içerisindeki ananas tadının daha yoğun ve aromatik bir şekilde hissedilir oluşu. Ananas, burada sirke formuna dönüşmüş olsa da hoş kokusunu ve tadını korumayı başarıyor.

Ananas sirkesini özellikle et yemeklerinde, salata soslarında kullanabilirsiniz. Sadece sıvı olarak tüketmek istiyorsanız da bir çay bardağına bir yemek kaşığı ölçüsünde olacak şekilde karıştırıp günlük olarak tüketebilirsiniz. Bu şekilde düzenli olarak kullandığınızda ananas sirkesinin faydalarını gözlemleyebilirsiniz.

Bu benzersiz egzotik lezzeti Söyle Yerinden’de bulabilir, hemen sipariş vererek, benzersiz bir aromaya sahip olabilirsiniz.