MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Sirke denilince herkesin aklına beyaz sirke, üzüm sirkesi, elma sirkesi, pirinç ya da alıç sirkesi gibi sirke türleri gelmektedir. Ancak içilebilen ve çok sayıda faydası olduğu kanıtlanan buğday çimi sirkesi de sağlık açısından çok faydalıdır. Katkısız, doğal fermantasyon aşamalarından geçerek üretilen ve yüzde 100 doğal olan buğday çimi suyu sirkesi yemeklerde, salatalarda kullanılabilen ve içilebilen bir sirke türü olarak karşımıza çıkıyor.

Buğday Çimi Sirkesi Faydaları

Sirkenin genel olarak kilo verdirmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Buğday çimi sirkesi faydaları sıralandığında ilk olarak kilo vermeye yardımcı olduğu belirtilmektedir. İçerisinde barındırdığı A, B, C ve E vitaminleri ile bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Hatta yapılan araştırmaların sonuçlarına göre buğday çimi suyu sirkesi içerisinde bulunan C vitamini portakalda bulunan C vitamininden kat be kat fazladır.

Bu sirke içerisinde yararlı birçok bakteriyi barındırmaktadır. Bu durum sindirim kolaylaşmasına fayda sağlar. Ayrıca mide ve bağırsak problemlerini de ortadan kaldırır. Bağırsakların daha düzgün çalışmasına yardımcı olur. Bu sirke yüksek miktarda B17 içermektedir. Bu da kanser hücrelerine karşı savaşta vücudunuza önemli bir avantaj sağlamaktadır. Kanın oksijen taşıma kapasitesini artırması, dinçlik hissi sağlamasını ve yorgunluk problemlerini ortadan kaldırmasını beraberinde getirir. Zindelik hissi veren bu sirke özellikle kış aylarında tüketilmelidir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği bilinen sirke, bu gücünü içeriğinde bulunan buğday şırasından almaktadır. Aynı zamanda yüksek antioksidan içeriğiyle yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırmaktadır.

Buğday Çimi Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Buğday çimi sirkesinin çok fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Özellikle salatalarda farklı lezzetleri sevenlerin mutlaka denemesi gereken buğday çimi sirkesini içerek de tüketebilirsiniz. 2 tatlı kaşığı kadar buğday çimi sirkesini ılık su ile katıştırarak sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanımı önerilmektedir. Aç ya da tok karnına kullanımı fark etmemektedir. Ancak mide sorunu olanların tok karnına tüketmesi daha doğru olur. Asidik bir yapısı olan buğday sirkesini mutlaka su ile seyrelterek ya da salata gibi farklı lezzetlerle birlikte tüketebilirsiniz.

Buğday çimi sirkesi satın almak için hemen Söyle Yerinden’de bulunan tüm çeşitleri inceleyebilir, dilediğiniz ürünü sepete ekleyerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.