MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Ceviz herkesin de bildiği gibi en sağlıklı kuruyemişlerin başında gelmektedir. Cevizin kabuğu, kuruyemiş ve sirke hali en çok tüketilen şekilleri olarak bilinmektedir. Uzmanlar tarafından pek çok faydasının kanıtlandığı ceviz, sirke haliyle de pek çok derde deva olmaktadır. Düzenli bir şekilde kullanılan ceviz sirkesi özellikle şeker ve kolesterol hastalıkların gerilemesine yardımcı olmaktadır.

Ceviz Sirkesinin Faydaları

Bu sirkenin faydalarının başında bağırsak sistemini hareketlendirmesi ve sindirim sistemini güçlendirmesi gelmektedir. Bu sayede zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca kolesterolü dengeler ve vücudun direncini artırır. Bir diğer faydası ise vücutta enfeksiyonların temizlenmesine yardımcı olmasıdır.

Düzenli bir şekilde ceviz sirkesi kullananlar bütün bu faydaların hepsini kısa bir süre içerisinde görmektedir.

Özellikle son dönemlerde kilo kontrolünde zorlanan ya da kilosundan rahatsız olanlar ceviz sirkesi zayıflatır mı sorusuna cevap aramaktadır. Ceviz sirkesi düzenli kullanıldığında zayıflatma etkisi bulunmaktadır. Sirkenin içerisindeki doğal asit sayesinde metabolizmayı hızlandırmakla birlikte yağ yakıcı etkisi ortaya çıkar. Bilinen yağ yakıcı etkisi sebebiyle ceviz sirkesi özellikle göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçi olanlar tarafından tercih edilmektedir. Ceviz sirkesi ile zayıflamak için her gün birkaç kaşık su ile seyreltilen ceviz sirkesini tüketebilirsiniz. Bu şekilde metabolizmanız hızlanacak ve kilo verme süreci başlayacaktır.

Ceviz Sirkesi Fiyatı

Ceviz sirkesi fiyatı diğer sirke türlerine kıyasla daha uygun olduğu görülmektedir. Ancak fiyattan ziyade faydaları ve kullanım şekli daha önem arz etmektedir. Geleneksel ev yapım yöntemlerinin kullanıldığı ceviz sirkesi temiz bir içeriğe sahiptir. İçerisinde hiçbir yapay tatlandırıcı ya da aroma kullanılmadan doğal fermantasyon olarak üretilmektedir.

Özellikle yemeklere lezzet katması açısından tercih edilen bu sirke arama motorlarında ceviz sirkesi nasıl yapılır şeklinde merak konusu olmaktadır. Cevizlerin öğütülerek yapılması ile başlanan bu sirkenin bütün yapım aşaması hijyenik koşullarda üretilmektedir. Yeşil kabuğundan ayrılan ceviz öğütüldükten sonra geleneksel fermantasyon yöntemleri kullanılmaktadır. Sirke anası, tuz, nohut ve temiz su malzemelerinin birleşmesi ile üretilen temiz ve şeffaf ceviz sirkesi günümüzde yetişkinlikler dışında ek gıda dönemindeki bebekler için de önerilmektedir. Cevizin sunduğu krem rengi ve tatlı yapısı ile günlük hayatta düzenli olarak kullanılabilmektedir.

Yöresel ceviz sirkesi çeşitlerini Söyle Yerinden’de bulabilir, hemen sipariş vererek bu faydalı ürüne hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.