MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)


Bahar mevsiminin en sevilen ve en sağlıklı sebzelerinden biri olan enginarın fermante edilmesinden üretilen enginar sirkesi düzenli kullanımda pek çok faydası bulunmaktadır. Diğer tüm sirkelerle aynı türde olan enginar sirkesini salatalarınızda, yemeklerinizde, detoks sularınızın içerisinde eksik etmemeniz gerekiyor.

Enginar sirkesi fiyat açısından da son derece uygun bir üründür. Enginarın ham halinden bile son derece etkili olan bu sirkenin her mutfakta olması gerekiyor!

Enginar Sirkesi Faydaları

Enginar sebze olarak karaciğere çok iyi geldiği bilinmektedir. Aynı şekilde yüzde 100 doğal ve katkısız olarak üretilen enginar sirkesi karaciğer sağlığı açısından çok yarar sağlamaktadır.

Bu sirke metabolizmayı hızlandırmasıyla tanınmaktadır. Bu sayede zayıflamanıza yardımcı olur. Detokslarda da rahatlıkla tüketilebilecek bir üründür. Bunun yanı sıra içeriğinde birçok vitamin ve minerali barındırır. Karaciğer sağlığı açısından önemli ürünlerden biridir. Karaciğerin yağlanmasını engellediği için bu tip sorunları olan kişilerin düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca kan şekerini de dengelemesiyle bilinir. Bu sayede ani açıklamalar ve hızlı kilo alma sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Vücudu toksin maddelerden arındırmasıyla bilinen bu sirke, kansızlık sorunun düzenlenmesinde de kullanılabilir.

Belirtilen bütün bu faydalardan yararlanmak isteyenler özellikle enginar sirkesi ne kadar içilmeli? Sorusuna yanıt arıyor. Enginar sirkesini mutlaka su ile seyrelterek bir çay bardağı suya bir yemek kaşığı ekleyerek tüketmeniz önerilmektedir. Zayıflama etkisinden yararlanmak isteyenler için enginar sirkesi aç karnına tüketilmesi gerekiyor.

Enginar Sirkesi Ne İşe Yarar?

Doğal fermante yöntemleri kullanılarak elde edilen enginar sirkesi içerisinde hiçbir koruyucu madde barındırmamaktadır. Peki, tamamen enginardan üretilen enginar sirkesi ne işe yarar? Enginarın sebze formunun özellikle kansere karşı iyi geldiği bilimsel olarak belirtiliyor. İçerisindeki vitamin ve minerallerle kanser hücreleri ile savaşan enginar sirkesini düzenli olarak tüketebilir, günlük hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Aynı zamanda alerjik bir cildiniz yoksa bir miktar pamuk üzerine enginar sirkesi damlatarak kimyasal içerikli temizleyiciler kullanmadan cildinizi doğal yöntemlerle derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Söyle Yerinden ile doğal enginar sirkesi çeşitlerine ulaşabilir, dilediğiniz ürünü güvenli ödeme yöntemleriyle hemen satın alabilirsiniz.