MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Kırmızı renkte ve nohut büyüklüğünde bir bitkiden elde edilen gilaburu sirkesinin geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Gilaburu sirkesi doğal fermantasyon yolu ile üretilmiştir. Evlerin olmazsa olmaz sirkelerinden biri olan gilaburu sirkesi böbrek rahatsızlıklarının tedavisi sırasında sıkça başvuruların bir yöntem olmaktadır.

Gilaburu sirkesi kullananlar özellikle böbrek rahatsızlıkları karşısında olumlu geri dönüş bildirmektedir. Dengeli ve sağlıklı beslenmek isteyenlerin bir numaralı tercihi olan bu sirkeye mutlaka yemeklerinizde, salatalarınızda ya da soslarınızda şans vermelisiniz.

Gilaburu Sirkesi Faydaları

Özellikle ülkemizde İç Anadolu bölgesinde yetiştirilen Gilaburu bitkisinden elde edilen gilaburu sirkesinin faydalarından yararlanmak için doğru kullanmak çok önemli. Peki, öncelikle Gilaburu sirkesi nasıl kullanılır? Gilaburu sirkesini isterseniz aç ya da tok karnına kullanabilirsiniz. Gün içerisinde 2 defa bir bardak ılık suya 2 yemek kaşığı sirke ekleyerek bu karışımı tüketebilirsiniz. Tadından hoşlanmazsanız ekstra az limon ve bal ya da pekmez ekleyebilirsiniz.

Bu sirke barındırdığı vitaminler ve mineraller sayesinde bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur. Bu sebeple özellikle kış aylarında düzenli tüketime daha fazla özen gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra en bilinen faydalarından biri de böbrek taşı, böbrek kumu ve idrar yolu enfeksiyonu gibi sorunlara karşı etkili olmasıdır. Düzenli bir kullanımda böbrek taşını erittiği aynı zamanda böbrek rahatsızlıklarının neden olduğu ağrıları dindirdiği bilinmektedir. Prostat tedavisinde de yardımcı ürün olarak kullanabilecek bu sirke ciltteki yaşlılık izlerini ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede cildiniz daima daha genç görünecektir. Bağırsak hareketlerinizi hızlandıran ve sindirim sorunlarını ortadan kaldıran bu ürün, kalp, karaciğer ve akciğer gibi organların sağlığını korumanıza da yardımcı olur. Tüm bunların yanı sıra strese iyi geldiği ve uyku sorunlarını gidermede kullanıldığı da bilinmektedir.

Gilaburu Sirkesi Ne İşe Yarar?

Gilaburu sirkesinin ne işe yaradığı çok fazla merak ediliyor. Sevilen ve tercih edilen sirke türleri arasında olan gilaburu sirkesi idrar yolundaki enfeksiyonların tedavisinde kullanıldığı gibi doğum sonrasında kadınlarda meydana gelen spazmların giderilmesi için de kullanılabilmektedir.

İçerisindeki antioksidan etkisi ile vücutta girmeye çalışan mikroplarla savaşarak bağışıklık sistemini demir gibi kuvvetli yapar. Gilaburu sirkesi eğer böbrek rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılacaksa, doktorunuzdan tavsiye almanız önerilmektedir.

Söyle Yerinden sayesinde bu sirkeye sahip olabilir, faydalarından yararlandığınız gibi yemeklerinize farklı aromalar da katabilirsiniz.