MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Kayısı sirkesi, diğer sirke türlerine kıyasla biraz daha ender bulunan bir sirke türüdür. Ülkemizde de üretimin kısıtlı olduğu bu lezzetli kayısı meyvesinden elde edilen kayısı sirkesi zor bulunabiliyor. Bu durum da kayısı sirkesi fiyatları bu sebeple diğer sirke fiyatlarından biraz daha farklılık gösterebilmektedir. Kesinliği diğer sirkelere göre daha az olan ancak içiminin yumuşak olduğu bu sirkenin en önemli özelliği tatlı kayısılar kullanılarak elde edilmesidir.

Fırın yemeklerinde, cilt temizliğinde, baş ağrılarının giderilmesi gibi durumlarda tercih edilebilen kayısı sirkesinin kullanım alanının fazla olduğu gibi yararları da çok fazladır. Bu sirkenin faydaları arasında migren ve baş ağrılarını hafifletmesi gelmektedir. Sinirleri yatıştıran bu sirke solunum yollarının açılmasına da yardımcı olur. Ayrıca kansızlık tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılabilir.

Kayısı Sirkesi Yüze Sürülür Mü?

Cilt üzerinde pek çok olumlu etkisi olan kayısı sirkesi bir tonik gibi düşünüldüğünde cilde uygulanabilmektedir. Cildi yumuşattığı ve temizleme özelliğinin olduğu bu sirkeyi özellikle akşam yatmadan önce temizlik amacı ile kullanabilirsiniz. Bir miktar kayısı sirkesini pamuk üzerine damlatarak yüzünüzdeki fazla kir ve yağ tabakasını kimyasal içermeyen bu ürünle temizleyebilirsiniz.

Bunun dışında içerek tüketmek istiyorsanız da kahvaltıdan önce yarım çay bardağı kayısı sirkesi ile yarım çay bardağı ılık suyu karıştırarak içebilirsiniz. Aynı karışımı akşam yatmadan önce de tüketebilirsiniz.

Kayısı Sirkesi Kaç Günde Olur?

Günümüzde artık sirke her alanda kullanılıyor. Özellikle evde sirke yapmak isteyenler kayısı sirkesi kaç günde olur?  Sorusuna cevap arıyor. Ortalama doğru koşullarda saklandığında 3 hafta içerisinde olur. Ancak kayısı sirkesi yapmak hem uğraştırıcı hem de istenilen  kıvamı tutturma konusunda zorluk yaşatabilecek bir sirke türüdür. Aynı zamanda yumuşak ve tatlı olan bu meyveyi doğru bir şekilde sirke haline getirmek de zahmetli olabilir. Bu sebeple tamamen doğal ve yüzde 100 katkısız bir şekilde üretilen kayısı sirkesini satın alarak kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Siz de kayısı sirkesi çeşitlerini arıyorsanız, Söyle Yerinden’de birçok farklı seçeneği inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü sepete ekleyebilir ve güvenli ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.