MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 69 (3 Sayfa)

Kırmızı et, Türk mutfağında en çok kullanılan ürünlerden biridir. Sabah kahvaltılarından akşam yemeklerine kadar farklı öğünlerde kullanılan kırmızı etin farklı çeşitleri bulunur. Kahvaltılarda sucuk, salam, pastırma ve sosis gibi ürünler daha çok kullanılırken, öğle ve akşam yemeklerinde ise daha çok kuru et ve köfte gibi seçenekler tercih edilir.

Kırmızı etler, vücudun ihtiyacı olan birçok besin değerini taşımaktadır. Özellikle vücudunuzun protein ihtiyacının büyük bir kısmını bu ürünlerle karşılayabilirsiniz. Farklı baharatlarla, farklı hayvanlardan elde edilen bu gıdalar, katkı maddesi içermediği durumlarda çok daha yüksek besin değerine sahip olurlar. Yerel üreticiler tarafından geleneksel yöntemler kullanılarak üretilen etler aynı zamanda çok daha lezzetlidir.

Düzenli olarak tükettiğinizde oldukça faydalı olan bu et çeşitleri, sofranıza renk katmanın da en güzel yöntemlerinden biridir.

Kırmızı Et Çeşitleri Nelerdir?

Kırmızı et denildiğinde aklınıza birçok farklı çeşit gelebilir. Bu ürün kategorisinin önemli özelliklerinden biri çeşitliliğidir. Sucuktan pastırmaya kadar Türk geleneksel mutfağının önemli bazı ürünleri de bu kategoride yer alırken, salam ve sosis gibi farklı ülkelerden gelmiş lezzetleri de içermektedir.

Kuru et, kırmızı et çeşitleri arasında giderek popüler hale gelen ürünlerden biridir. Tütsülenerek hazırlanan kuru et, dayanıklılığı ve lezzetiyle bilinmektedir. Bir diğer çeşit ise pastırmadır. Çemenli pastırma ve çemensiz pastırma olarak bilinen bu gıda, Türk mutfağında yüzyıllardır kullanılan bir et saklama yöntemidir. Bunun yanı sıra benzer şekilde sucuk da Türk mutfağının önemli ürünleri arasındadır. Acılı ve acısız gibi seçeneklerle satışa sunulan sucuklar aynı zamanda bolca baharat içeren bir üründür. Bunun yanı sıra sucuklar üretim şekillerine bağlı olarak da kangal, parmak gibi isimler alır.

Kırmızı et kategorisinde salam ve sosis gibi daha çok kahvaltılarda tüketilen gıdalara da rastlayabilirsiniz. Avrupa mutfağının öne çıkan ürünleri olmasıyla bilinen salam ve sosis, Türkiye’de de hemen hemen her mutfağa girmiştir. Bunun yanı sıra köfte gibi yine Türk mutfağının önemli ürünlerine rastlayabilirsiniz. Birçok çeşidiyle ve sağlığa faydalarıyla bilinen kırmızı et fiyatları da, ürüne ve gramajına göre değişiklik gösterir.

Kırmızı Etin Faydaları

Doğal kırmızı et, sağlığa olan faydalarıyla bilinmektedir. Protein yönünden zengin olmasıyla meşhur olan bu ürünler demir ve çinko açısından da yüksek besin değerleri içerir. Demir içeriği sayesinde kan yapımına destek olan bu ürün, B12 vitamini alımınız açısından kritik bir rol oynamaktadır.

Özellikle gelişme çağındaki çocukların ihtiyacı olan protein kırmızı et çeşitlerinden sağlanabilir. Proteinin yanı sıra D vitamini de çocukların kemik gelişimini desteklemektedir. Bunun yanı sıra magnezyum ve E vitamini bulunan et ürünleri, mineral içeriğiyle de önemli bir besindir.

Kırmızı et, içeriğinde bulunan besin değerleri nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Bu sayede daha az hasta olabilir, hastalıklarınızı ise çok daha hafif ve hızlı biçimde atlatabilirsiniz.

Kırmızı Et Çeşitleriyle Sofranızı Renklendirin

Sucuk, salam, sosis, pastırma, köfte… Birçok farklı kırmızı et çeşidini sofralarınıza taşıyabilirsiniz. Bu sayede besin değeri çok daha yüksek sofralar yaratabilirsiniz. Besin değerinin yanı sıra bu çeşitler sayesinde daha renkli sofralar kurabilirsiniz. Çocuklardan erişkinlere kadar herkesin sevdiği kırmızı et ürünleriyle benzersiz sofralar kurabilirsiniz.

Doğal kırmızı et ürünlerini tercih etmeniz, böylesi sofralar kurmanıza yardımcı olacaktır. Geleneksel yöntemlerle hazırlanan bu yöresel sofralar, çok daha lezzetli ürünler tatmanıza yardımcı olacaktır.

Söyle Yerinden sayesinde, çok sayıda kırmızı et ürününe ulaşabilirsiniz. Bu ürünler tamamen yerli hayvanlardan üretilmektedir. Katkısız kırmızı et çeşitleri arasından dilediğinizi tercih edebilir ve güvenli ödeme yöntemleriyle satın alabilirsiniz.