MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

Dut Kurusu

Yazın başlangıcını simgeleyecek kadar sevilen ve çok kısa sürede tükenen meyvelerden biri olan dut meyvesi, ancak toplanan son meyvelerin kurutulması ile muhafaza edilebilir. Bu nedenle Anadolu'da eski zamanlardan bu yana bu meyvenin kurutulması tercih edilirken, günümüzde de birçok üretici herkesin mevsimi dışında tüketebilmesi için bu meyveyi kurutarak tüketiciye sunmaktadır.

Söyle Yerinden olarak kuru meyveler içerisinde oluşturduğumuz alt bir kategori ile sizlere değişen kalite ve çeşitleri ile dut kurusu ürünleri de sunuyoruz. Bu ürünler içerisinde beyaz dut kurusu çeşitleri yer aldığı gibi sarı renk meyveler ya da kırmızı renk meyvelerin de kurutulmuş hallerine ulaşabilirsiniz. Stok ve mevsim durumlarına göre bu ürünler değişen zamanlarda rahatlıkla temin edilebilir.

Meyvenin tadından hoşlanmanız ya da bu meyveyi sadece dut kurusu faydaları gibi noktalarda tüketmek istemeniz amacı ile ürünü istediğiniz miktarlarda temin edebilirsiniz. Örneğin, bu sayede keyifli bir meyve çayı üreterek, hem lezzetli bir içim hem de birçok fayda elde edebilirsiniz. Çünkü bu meyve yoğun Potasyum içeriği ile tansiyonu düzenlerken, kalp sağlığını korur ve kansızlığı önler.

Dut Kurusu Fiyatları

Bilindiği üzere bu meyve birçok kentte sokaklarda, apartman bahçelerinde veya parklarda görebileceğiniz ağaçlarda da yetişen ve çok çabuk tatlanarak olgunlaşan bir meyvedir. Ancak bu meyveden hem geleneksel hem de güvenilir bir yöntem ile dut kurusu elde edilebilmesi için dikkatli bir yetiştirme, özenli bir hasat ve sağlıklı bir kurutma elde edilmesi gerekir. Doğru yöntemler ile kurutma gerçekleştirildiğinde elde edilen meyve kurusu, güvenilir bir şekilde hem sağlık açısından hem de lezzet açısından tüketilebilir. Örneğin, birçok hastalığın iyileştirilebilmesi ya da diyet programları için dut kurusu kürü yapmak amacı ile kullanılabilir. Bunun yanında meyve çayları hazırlanabilir, pastalarda, keklerde, tatlılarda ve yemeklerde kullanım elde edilebilir.

Belirtilen şekilde güvenilir bir üretim gerçekleştirilmesi açısından da her noktada görebildiğiniz değil kontrollü şekilde yetiştirilen meyveye ihtiyaç duyulur. Bu açıdan üretici ortaya koyduğu emeğe, elde ettiği ürün miktarına ve ürünün kuruma nedeniyle verdiği fireye bağlı dut kurusu fiyatı belirlemesi yapar. Söyle Yerinden sayesinde üreticiden tüketiciye aracısız şekilde sunulan bu ürünlerde her yıl belirlenmiş en uygun fiyatları bulabilirsiniz. Bu sayede yıl boyunca mutfağınızdan eksik etmeyeceğiniz şekilde bu ürünleri her zaman güvenle temin edebilirsiniz.