MENÜ
Sepet

İncir Kurusu

Yaprağında kendi sütünü ve meyvesi içerisinde kendi balını bulunduran dünyanın en tatlı meyvelerinden biri olan incir aynı zamanda da dünyanın en faydalı meyvelerinden birisidir. Tazeyken tüketilmesi aşırı derecede keyifli olan bu meyve, Türkiye'de özellikle Aydın gibi birçok kentte mevsim sonunda özenle hasat edilerek, bir kuru meyve haline dönüştürür. Kuru incir mevsiminde tüketildiği kadar lezzetli bir şekilde aynı meyvenin hem faydalı hem de keyifle tüketilmesi için hazırlanan bir üründür. Söyle Yerinden sizin için açmış olduğu bu kategoride Türkiye'nin birçok noktasından üreticinin bu faydalı meyve kurusunu size ulaştırmasını sağlamaktadır. Örneğin, bizzat yerinde Aydın'da gün kurusu yani güneşte kurutma yöntemi ile hazırlanmış ürünler gibi seçenekleri bu kategoride bulabilirsiniz. Temin edebileceğiniz ürün, günlük tüketimde ceviz, fındık ve fıstık gibi kuruyemişler ile keyifli bir şekilde yenebilir. İsterseniz aşure gibi önemli geleneksel tatlılar içerisinde kullanılabilir. Keyifli marmelatlar veya reçeller yapmak ya da kek ve kurabiyelerde kullanılmak için de tercih edilebilir. Tüm bu tüketimlerde de yüksek kuru incir besin değeri ile birçok fayda elde edilebilir.

Kuru İncir Fiyatı

Doğada en çok yetişen ama olgunlaşması ve meyve vermesi en uzun süren ağaçlardan birisi bu meyvenin ağacıdır. Genellikle meyve yazın en sıcak dönemlerinde olgunlaşmaya başlar ve kısa sürede tükendiği için üretici yaz sonunda meyvesini kurutma vasıtası ile muhafaza eder. Bu sayede normal meyveye göre kuru incir kilosu verdiği fire nedeniyle daha yoğundur. Taze meyveye göre tek bir adet kuru meyvenin tüketilmesi ile bu meyveden çok yüksek bir kuru incir kalori içeriği elde edilebilir. Bu sayede de kuru incir faydaları açısından birçok avantaj elde edilir. Çünkü zengin lif içeriğine sahip olan bu kuru meyve; bağırsakların çalışmasını, kemiklerin güçlenmesini, cilt sağlığının desteklenmesini ve özellikle sindirimin iyileşmesini sağlar.

Yüksek faydaları ile bugün her evde yer alan ve sevilen bu meyve, geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için sıklıkla tercih edilir. Bu nedenle de Söyle Yerinden üzerinde bir alt kategori ile değişen kuru incir fiyatı rakamları üzerinden bu ürünü temin edebilirsiniz. İçerisinde tüm tatlılığını muhafaza eden bu kuru meyveyi, ihtiyaçlarınıza uygun şekilde hemen sepetinize ekleyerek, alışveriş avantajlarından da yararlanabilirsiniz.