MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Kuru Erik

Her zaman çok sulu olması ile birlikte bazen ekşi bazen de çok tatlı olabilen erik, bahar mevsiminden başlayarak yazın sonuna kadar farklı çeşitler ile sofralara gelir. Yazın sonuna doğru da bu lezzetli ve vazgeçilmez meyvenin muhafaza edilmesi için kurutulması tercih edilir. Güneşte doğal yöntemler ile veya hızlı bir şekilde işlenerek üretilen kuru erik ise bu lezzetin ve tüketim keyfinin sürdürülmesini sağlar.

Kuru erik iştah açan bir gıda çeşidi olmak ile birlikte vücutta önemli faydaları olduğu için her gün dahi tüketilebilecek bir gıdadır. Örneğin, tatlı lezzeti ile kuru siyah erik faydaları açısından günlük ortalama 10 adet tüketim sayesinde birçok avantaj elde edilebilir. Bu avantajlar arasında kalbinizin korunması, bağırsak sisteminizin düzenlenmesi, kanserli hücrelerin yok edilmesi, vücutta iltihapların temizlenmesi ya da göz sağlığının korunması gibi noktalar yer alır.

Ağız sulandıracak kadar lezzetli bu kuru meyveyi çocuklar da aşırı derecede severken, özellikle hamilelikte kuru erik tüketimi sayesinde de vücuda güçlü bir demir takviyesi sağlanabilir. Yani kansızlığı önleyerek anne karnında bebeğin sağlığının korumasına yardımcı olunabilir.

Farklı Çeşitlerde Ekonomik Kuru Erik Fiyatı

Erik yaz mevsimde Türkiye'de farklı çeşitlere sahip olarak beyaz erik, siyah erik, ekşi erik, can eriği veya mürdüm eriği gibi sevilen birçok meyve çeşidi sağlar. Bu çeşitlerin her birinde tat, doku, su oranı, boyut ve renk değişimleri görülürken, her birinin ayrı ayrı kurutulması sayesinde de diğer mevsimlerde alternatif kuru meyveler elde edilebilir.

Seçebileceğiniz bu alternatif kuru erik çeşitleri sayesinde kış mevsiminde birçok farklı tüketim yöntemi de elde edebilirsiniz. Özellikle dilimlenerek tamamen suyunu kaybedecek şekilde kurutulmuş meyve ile kuru erik faydaları için günlük klasik bir yemiş tüketimi sağlanabilir. Tıpkı incecik bir cips gibi lezzetli ve keyifli bir tüketim sağlayan bu ürün, aynı zamanda meyve çayı, hoşaf, komposto, tatlı veya pastalarda kullanmak için de tercih edilebilir.

Söyle Yerinden size alışverişte her zaman avantajlı bir ortam oluşturmaya çalışırken, üreticiden tüketiciye aracısız alışveriş imkânı sağlar. Bu sayede onlarca üreticinin bir araya geldiği bu kategoride zengin bir kuru erik ürün çeşitliliği elde edebilirsiniz. Hatta üreticinin sunmuş olduğu farklı çeşitlerde en ekonomik kuru erik fiyatı ile bu ürünleri hemen sipariş ederek en yakın sürede tüketmeye başlayabilirsiniz.