MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)

Ceviz

Asırlık ağaçlar ile dahi yetişen ve her zaman bereketli olması ile tarıma zenginlik kazandıran birçok bitki çeşidi vardır. Bu bitki çeşitlerinin birçoğu yağlı tohumları ile neslini sürdürmeye devam ederken, bu tohumlar kuruyemiş adı verilen ceviz gibi gıdalar şeklinde de tüketilir. Örneğin, bu ürün en fazla bilinen ve tüketilen kuruyemiş çeşitleri arasında yer alır.

Ceviz, ince sert bir kabuğa sahiptir ve kolaylıkla kırılarak içerisindeki yemiş temin edilebilir. Günlük tüketimde diğer kuruyemiş çeşitlerine göre en fazla kullanılan ürün türlerinden birisidir. Çünkü sabah kahvaltılarında salatalardan ekmeklere veya akşam yemeklerinde tatlılardan etli yemeklere kadar her tarife bu ürünü katabilirsiniz.

Genellikle ürün ceviz içi şeklinde kullanıma sunulurken, bu sayede kabuğu ile uğraşmadan hızlı bir tüketim imkanı elde edilir. Bu anlamda sık sık taze bir şekilde Söyle Yerinden üzerinden temin edebileceğiniz bu ürünü hızlı bir tüketim ardından yeniden kolayca sipariş edebilirsiniz. Bu sayede de evinizde her zaman ideal miktarda taze ceviz içi bulundurarak, tüketim alışkanlığınızı sürdürebilirsiniz.

Türkiye'de Yer Alan Ceviz Çeşitleri

Ülkemizde tarıma elverişli sulak alanlar çok geniş bir yapıya sahip olduğu için bu kuruyemiş birçok farklı bölgede yetiştirilir. Bu nedenle her bölgede elde edilen yemiş farklı bir lezzete, boyuta ve kabuk kalınlığına sahiptir. Örneğin, Kahramanmaraş'ta elde edilen ürün ile Ege Bölgesi'nde elde edilen ürün, tane boyutu ve yağ oranı gibi noktalarda farklılık gösterir.

Öte yandan ceviz çeşitleri açısından yerli ve yabancı ürünlerde de büyük farklılıklar yer alır. Hatta Brezilya veya farklı ülkelerde yetiştirilen bazı kuruyemiş ürünleri de ülkemizde benzerliği ve yapısı nedeniyle Brezilya cevizi gibi isimler ile anılır. Ancak birçok çeşidi ile beraber bu ürün, bilhassa beynin gelişimine katkı sunması, antioksidan etkisi ile yaşlanmayı geciktirmesi ve kalp hastalıklarını önlemesi açısından tüketilmelidir.

Kahvaltılardan yemeklere ve ikramlıklardan içli köfte gibi birçok farklı tarife kadar düzenli kullanım için ihtiyacınız olan bu ürünü, Söyle Yerinden üzerinden farklı üreticilerden temin edebilirsiniz. Aracısız ticarette bu kategoride birçok üretici sizlere bu ürünü iç haline getirerek sunarken, isterseniz kabuklu olarak da çok uygun ceviz fiyatları ile şu an bu ürünü hemen temin edebilirsiniz.