MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 27 (2 Sayfa)

Fıstık

Türkiye'nin yerli kuruyemiş çeşitlerinden biri olan ve çok uzun yıllardır ülkemizde özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yetiştirilen fıstık bilhassa da ismi Gaziantep ile anılan bir kuruyemiş çeşididir. Gaziantep bu konuda öne çıkan şehirlerden biri olsa da aslında Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman ve Siirt gibi birçok kentte de bu kuruyemişin üretimi yapılmaktadır. Üstelik farklı kentlerde yetiştirilen çeşitleri de kendi içinde farklı bir lezzet oluşturmaktadır.

Fıstık ev kullanıcısı tarafından genellikle günlük tüketimde karışık çerezlere karıştırılan, tatlı ve pasta yapımında kullanılan bir üründür. İşletmeler tarafından da bilhassa baklava gibi önemli tatlıların üretilmesinde kullanılır. Evinizde de günlük tüketimde isterseniz bir pilav hazırlarken, isterseniz baklava ya da kurabiye yaparken bu ürünü kullanabilirsiniz. Bunun için ideal olarak 1 kg Antep fıstığı şeklinde bu ürünü mutfağınızda bulundurmayı seçebilirsiniz.

Söyle Yerinden üzerinde sizin için oluşturulmuş alt kategoride bu ürünü ambalajında veya dökme olarak kg bazında fıstık satın almayı tercih edebilirsiniz. Kabuğu ile muhafaza edilecek şekilde kavrulmuş veya çiğ olarak Antep fıstığı kilosu kabuğundan arındırıldığında da gayet bereketli bir kuruyemiş oluşturur. Kabuklu temin edildiğinde de çok daha uzun süre boyunca sağlıklı ve lezzetli bir tüketim elde edilebilir.

Antep Fıstığı Faydaları Konusunda Ne Kadar Bilgilisiniz?

Akla direkt olarak lezzeti ve o kendine has kokusuyla gelen Antep fıstığı, aslında akla gelmeyecek kadar çok farklı faydalara sahip bir kuruyemiş çeşididir. Çünkü bilinen Antep fıstığı faydaları arasında bir antioksidan deposu olarak damarları koruması, kalbi koruması, cilde güzellik katması ve mideyi koruması gibi birçok farklı ayrıntı yer alır.

Çocukların severek tüketeceği, yetişkinlerin kuruyemişler veya yemekler içerisinde bulunduğunda ayrı bir damak tadı aldığı fıstık, her birey tarafından da tüketilmelidir. Örneğin, karışık çerezler içerisinde yer almasını istiyorsanız, tuzlu kavrulmuş 1. kalite bir ürün temin etmeyi de seçebilirsiniz. Çatlak hali ile kolaylıkla kabuğundan ayrılarak tüketilen bu ürün, aynı zamanda keyifli bir tüketim yapısı sağlar.

Türkiye'de Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde her yıl elde edilen ürün miktarına göre Antep fıstığı fiyatları belirlenir. Söyle Yerinden olarak size sunduğumuz bu kategori içerisinde de aracısız e-ticaret yöntemi ile fıstık alımı yaparken, bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Üreticinin size sunduğu en ideal fiyatlar ile evinizde istediğiniz miktarlarda Antep fıstığı bulundurmak için alışverişlerinizi keyifle yapabilirsiniz.