MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)

Leblebi

Kavrulmuş nohudun, nohuttan daha lezzetli bir yapı ortaya çıkarmış hali, ülkemizde leblebi olarak bilinir. Yoğun emek verilen bir işlem sayesinde nohudun tuzla kavurması ile elde edilen bu yemiş, aslında bir bakliyat ürünüdür. Fakat akla gelebilecek en lezzetli tüketim şekli elde edilmiştir. Bu nedenle kültürümüzün en fazla tüketilen kuruyemişleri arasında yer alır.

Beyaz leblebi veya sarı çeşitleri bulunan bu ürün, şekerli sos ile kaplanarak bir şekerleme haline dahi dönüştürülür. Hatta fabrikada üretildiğinde ayrı köy usulü eski yöntem ile üretildiğinde ayrı, tuzlu, acılı veya soslu olarak üretildiğinde ayrı bir lezzet sağlar. Eğer kuruyemiş tüketirken, çıtır ve lezzetli bir leblebi arıyorsanız, bu kategoride istediğiniz bu ürün çeşitlerini her zaman bulabilirsiniz.

Söyle Yerinden sarı leblebi veya beyaz gibi her çeşidi ile bu ürünü size her zaman taze ve bilinen en kaliteli çeşitler ile sunar. Bu sayede sayfamızda sizin için oluşturulan kuruyemiş kategorisi içerisinde özellikle bu ürün için ayrılan alt bölümü tercih edebilir ve istediğiniz değişen çeşitleri ayrı ayrı inceleyebilirsiniz.

En Lezzetli Leblebi Çeşitleri Parmağınızın Ucunda

Bu kategori sayesinde satın alabileceğiniz en lezzetli leblebi çeşitleri sadece parmağınızın ucunda yer alıyor. Yani duble üründen çift kavrulmuş ürüne, tuzlu üründen az tuzlu veya şekerli ürüne kadar her türlü çeşidi kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Özellikle bu ürünün geleneksel olarak halen eski yöntemler ile üretilmeye devam edildiği Mardin gibi kentlerden size ulaşan lezzeti tüketebilirsiniz.

Karışık çerezlere karıştırabileceğiniz, film izlerken, yolculuk yaparken ya da sohbet ederken tüketebileceğiniz bu çerezi aynı zamanda içeceklerin yanına eşlikçi olarak da seçebilirsiniz. Bu sayede leblebi faydaları açısından da hazmı kolaylaştırması, sindirimi kolaylaştırması, bağırsakları çalıştırması ve öksürüğü kesmesi gibi birçok farklı faydayı da elde edebilirsiniz. Örneğin, eski bir Türk geleneği olarak boza, çay ya da şerbetler ile birlikte tüketebilirsiniz.

Geleneksel bir yemiş çeşitli olması ile birlikte bu ürün Türkiye'de Mardin başlı olmak üzere birçok farklı kentte halen eski tarifler ile üretilir. Bu anlamda da çeşidine göre küçük farklılıklar bulunsa da her zaman en ideal leblebi fiyatları ile satış gerçekleştirilir. Söyle Yerinden üzerinde de bu ürünleri 365 gün değişmeyen bir lezzet ve en pratik yöntemler ile temin edebilirsiniz.