MENÜ
Sepet


Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 49 (3 Sayfa)

Mutfak Araç ve Gereçleri

İnsanoğlu, yaşamının ilk gününden itibaren en eski çağda dahi ilkel bir alan da olsa kendisi için bir mutfak oluşturmuştur. Sonrasında bu mutfak gelişip büyüyerek değişme uğrarken, yaşam alanlarında yani evlerde önemli bir bölüm haline gelmiştir. O en eski dönemlerden günümüze kadar da farklı çeşitler ile her zaman mutfak araç ve gereçleri yemeğin hazırlanması için kullanılmıştır.

Mutfakta her gün farklı işlevleri yerine getirmesi için kullanılan araçlar sebze, meyve, et ya da yiyeceklerin hazırlanmasını sağlayan eşyalardır. Bu eşyaları günlük olarak kullandığınız mutfağınızda, yeni eviniz için hazırladığınız çeyizinizde veya sevdikleriniz için hazırladığınız hediye paketlerinde bulundurabilirsiniz. Örneğin, en temel ürün olan bıçak bu araçlar arasında ilk sıralarda yer alabilir.

Mutfak araç ve gereçleri, mutfakların vazgeçilmez ve mutlak bir şekilde gerekli ürünleridir. Bu nedenle Söyle Yerinden sizlere organik, yerinden ve geleneksel tüm gıda çeşitlerinin ulaştırılması için hazırladığı kategoriler gibi bu araç ve gereçler için de özel bir kategori sunuyor. Kategori dahilinde mutfağınızda pratik bir şekilde kullanabileceğiniz mutfak makasından rendeye, kamp için gerekecek araç gereçlerden bıçak setlerine kadar birçok alt kategoriye de ulaşabilirsiniz.

Sebze, Meyve ve Etler Dakikalar İçerisinde Hazır Olacak

Mutfağınızda hazırlayacağınız her yemekte lezzeti ve bütünleyici yapıyı sağlamak için sebze ve meyvelerden hatta etten yararlanırsınız. Örneğin, tavuklu pilav veya bir çoban salatası hazırlamak istiyorsanız, tarifin malzemelerini hazırlamak için de bıçak ve bıçak setleri gibi araçlara ihtiyacınız olacaktır. Sebze, meyve ve etlerin en hızlı şekilde hazırlanması için de bıçakların kullanılması neredeyse mecburiyettir.

Bir salata için soğan doğranması, salatalık, maydanoz veya biber doğranması, bir yahni için domates doğranması ya da kavurma için parça etlerin doğranması gibi her işlem bıçaklar sayesinde gerçekleştirilir. Üstelik bu kategoride ulaşabileceğiniz ürünler arasında mutfağınızdaki ihtiyacınızı karşılayacak şekilde değişen boyutlarda ve özelliklerde bıçak ürünlerini temin edebilirsiniz.

Bıçak ve bıçak setleri arasında seçebileceğiniz ürünler sayesinde örneğin küçük bir soyma bıçağı veya hem keskin hem dayanıklı bir biftek bıçağı temin etmeniz mümkündür. Kahvaltıdan yemek hazırlığına veya meyve tüketmekten salata hazırlığına kadar her noktada kullanabileceğiniz bir soyma bıçak seti veya daha profesyonel şekilde çeyizlerinize ekleme gibi amaçlar ile bıçak setleri bu kategoride temin edilebilir.

Piknik ve Kampları Unutmadan Alışverişinizi Yapın

Mutfaklarda gündelik olarak kullandığınız araç ve gereçler piknik ya da kamp gezileri sırasında da yiyecek-içecek hazırlamak için ihtiyaç duyacağınız eşyalardır. Örneğin, çadırınızı sırtınızı alarak bir hafta sonu kampına çıktığınızda, çantanızda pratik bir kamp mutfağı seti yer almalıdır. Bu mutfak seti içerisinde patates, havuç, diğer meyveler, et ya da peynir gibi birçok gıdayı kolayca hazırlamanıza yardımcı olacak parçalar bulunacaktır.

Popüler kamp mutfağı setleri içerisinde genellikle soyma bıçağı, et doğrama bıçağı, patates soyacağı ve sebze soyacağı gibi parçalar yer alır. Bu parçalar sayesinde örnek olarak kampta bir salata hazırladığınız gibi ızgaralık etlerinizi de kolaylıkla hazırlayabilir ve sofranıza keyifle ekleyerek tüketim gerçekleştirebilirsiniz.

Nitelikli bir kamp mutfağı kurabilmek için mutlak bir şekilde kamp çantanızda veya piknikler için sepetinizde bulunması gereken bu ürünleri, zevkinize bağlı olarak da pembe, siyah, kırmızı gibi farklı renklerde seçebilirsiniz. Sadece 2 parçalı veya daha geniş kapsamlı olarak 5-6 parçalı ürünleri seçerek de yolculuklarınızda ihtiyacınız olan tüm ürünleri bir araya getirebilirsiniz.

Küçük Mutfak Gereçleri ile Mutfağa Kolaylık Katın

Mutfakta kullanabileceğiniz bazı küçük mutfak gereçleri yemek hazırlığını veya gıdaların temizlenmesi gibi işlemleri çok kolay bir hale getirebilir. Örneğin, makas eskiden terzi ya da berberlerin kullandığı temel bir araç olarak görülürken, günümüzde mutfak makası en sık kullanılan mutfak gereçleri arasında yer alır. Çünkü bu araç sayesinde et, makarna, hamur işleri, sebzeler veya gıda paketlerini kesmek ya da açmak çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Yine farklı bir örnek olarak rende mutfakta olmazsa olmaz ve işleri kolaylaştıran mutfak gereçlerinden birisidir. Domates çorbasının üstüne kaşar rendelemek ya da salatanızın üstüne hafif bir zencefil eklentisi yapmak istiyorsanız, bu aracı mutlaka kullanmanız gerekir. Rende salatalar hazırlamak ya da gıdalarda daha küçük parçalar elde etmek için en standart olarak kullanılan araçlardan birisidir.

Söyle Yerinden bu alt kategoride tüm üretici ve satıcıların aracısız e-ticaret sayesinde sizlere ürünlerini ulaştırmasını sağlamaktadır. Bu sayede size direkt olarak yerinden pratik bir kargo yöntemi ile ulaşacak pratik mutfak gereçleri kolaylıkla temin edilebilir ve ister ev ister kamp mutfaklarında kullanılabilir. Üstelik sadece bu ürünleri sepetinize ekleyerek, en ideal kargo fırsatlarından, ödeme fırsatlarından ve hızlı teslimattan hemen yararlanmanız yeterli olacaktır.