MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 17 arası, toplam: 17 (1 Sayfa)

Yöresel kahvaltılıklar arasında en çok tüketilenlerden biri reçellerdir. Türk geleneksel mutfağında yüzlerce farklı reçel çeşidi vardır. Meyvelerden, sebzelerden ve bitkilerden çok farklı çeşitlerde reçel yapılabilmektedir. Bazı reçeller çok daha yaygın olarak tüketilirken, kimi reçeller ise bölgesel olarak daha fazla üretilmekte ve tüketilmektedir.

Erik reçeli, nar reçeli, turunç reçeli, limon reçeli, patlıcan reçeli, mürdüm reçeli gibi çeşitler çoğu zaman yöresel olarak yerli üreticiler tarafından imal edilmekte ve yine aynı bölge halkı tarafından tüketilmektedir. Erik reçeli gibi çok daha yaygın tüketilen reçel çeşitleri varken, patlıcan reçeli gibi daha az bilinen ve kısıtlı olarak tüketilen türler de vardır. Bu reçellerin her biri farklı bir lezzete ve aromaya sahiptir. Bu sebeple damak tadınıza uygun olan seçenekleri keşfedebilir ve keyifli bir güne başlangıç yapabilirsiniz.

Doğal Reçel Çeşitleriyle Güne Keyifle Başlayın

Genel olarak kahvaltılık olarak tüketilen reçel çeşitleri, lezzetlerinin yanı sıra farklı birçok renge sahiptir. Bu renk çeşitliliği, kahvaltı sofranızı da rengarenk bir hale getirecektir. Albenisi yüksek olan bu reçeller, lezzetinin yanı sıra görüntüsü ve kokusuyla da iştahınızı açar. Bu da güne çok daha keyifli bir başlangıç yapmanıza yarımcı olacaktır. 

Kahvaltı sofrasında farklı renklerde ve lezzetlerde reçellerin olması, güne zinde bir şekilde başlamak için harika bir seçenektir. Bunun yanı sıra bu reçellerin enerji ihtiyacınızı karşılaması da, fiziksel olarak çok daha iyi olmanızı sağlayacaktır. Doğal reçel çeşitleri sayesinde, hem besin değeri hem de lezzet açısından tatmin edici bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Ev Yapımı Reçel Çeşitleri ve Fiyatları

Ev yapımı reçel fiyatları, genel olarak hangi malzemelerden yapıldığına ve gramajına göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte doğal reçelleri tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Koruyucu ve kimyasal içermeyen bu reçeller besin değerleri açısından çok daha zengindir. Bunun yanı sıra doğal reçel çeşitleri, lezzet açısından da çok daha güçlüdür. Yerel üreticilerden satın alacağınız ve tamamen geleneksel yöntemlerle hazırlanan reçeller sayesinde, sağlığınıza daha fazla özen gösterebilir, çok daha lezzetli ve renkli yöresel kahvaltı sofraları kurabilirsiniz. Söyle Yerinden güvencesiyle, onlarca farklı yerel üreticiye ulaşabilir, dilediğiniz reçel çeşidini hemen sepete ekleyebilirsiniz.