MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)

Domates, Türk mutfağının vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Birçok Türk yemeğinde domates kullanılması gerekir. İçeriğinde domates gerektiren bu yemekler, mevsiminde taze toplanan sebzelerle yapılmaktadır. Mevsimi dışında ise en iyi yöntem domates sosu kullanmaktır. Bunun yanı sıra mevsiminde dahi kolay ve pratik olması nedeniyle domates sosu kullanılabilir.

Domates sosları, mevsiminde taze toplanan domateslerle yapılmaktadır. Doğal domates soslarında yalnızca tuz bulunur. Bunun yanı sıra acı ve kapya biber barındıran soslar bulmanız da mümkündür. Bu soslar sayesinde, kış mevsiminde de taze domatesin tadını yemeklerinize katabilirsiniz. Bu sos özellikle et ve sebze yemeklerinde kullanılır. Bunun yanı sıra makarna gibi yemeklerde de yaygın bir kullanıma sahiptir.

Dört Mevsim Taze Domates Tadı

Domates sosunun en önemli katkısı, hangi mevsimde olursanız olun yemeklerinizde taze domates lezzetini katabilecek olmanızdır. Bu soslar, uygun ortamlarda saklandığında çok uzun süreler boyunca muhafaza edilebilir. Bu da sosları, yemekleriniz için dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz anlamına gelir. Taze domateslerin tadıyla yemeğinizin lezzetini çok farklı noktalara taşıyabilirsiniz. Özellikle kış aylarındaki lezzetsiz domateslerdense bu sosları kullanmanız çok daha faydalı olacaktır.

Ev yapımı domates sosu noktasında bilmeniz gereken noktalardan biri ise bu ürünlerin katkı maddesi ve koruyucu içermediğidir. Bu sebeple kavanozun ağzını bir kez açtıktan sonra tüketimini hızla yapmanız gerekir. Bu domateslerde koruyucu olarak yalnızca tuz bulunur. Herhangi bir katkı maddesi barındırmaması ürünün lezzetini tam olarak alabilmenizi sağlar.

Ev Yapımı Domates Sosuyla Pratik Yemekler

Doğal domates sosu sayesinde yemeklerinizin lezzetini çok daha üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Birçok yemekte salça yerine bu sosları kullanabilirsiniz. Bu soslar lezzetinin yanı sıra pratik olmasıyla da ön plana çıkar. Kavanoz içindeki sosları hazırlamak adına ekstra hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Yemeğinize olduğu gibi dökmeniz yeterli olacaktır. Acı domates soslarıyla aynı zamanda acıseverler için oldukça ideal seçeneklerden biridir.

Ev yapımı domates sosunu ise Söyle Yerinden aracılığıyla sipariş edebilirsiniz. Söyle Yerinden sayesinde yüzlerce yerel üreticinin ürettiği doğal ürünlere ulaşabilir, dilediğiniz domates sosunu kısa sürede sipariş edebilirsiniz. Bu sayede yaz, kış yemekleriniz taze domatesin tadıyla çok daha lezzetli olacaktır.