MENÜ
Sepet

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Fasulye

Besin değerinin yüksek olduğu birçok kişi tarafından bilinse de bilmeden tüketen insanlar da hayatında sadece geleneğimizdeki lezzetli yerinden dolayı fasulye tüketme tutkusuna sahiptir. Çünkü Türk mutfağının en özel ve vazgeçilmez geleneksel yemeklerinden birini 365 gün tüketilebilecek kuru fasulye oluşturur.

Doğal kuru fasulye mevsiminde taze bir şekilde dalında olgunlaşan yeşil sebzelerin toplanarak iç haline getirilip kurutulması ile elde edilir. Aslında bu yöntem ile önemli bir baklagil tohumu elde edilirken, bu tohumların haşlanması yöntemi ile de keyifle tüketilebilecek ve yüksek besleyiciliğe sahip bir yemek sofralara gelir. Bildiğiniz vazgeçilmez salçalı yemeği yapabilmek veya piyaz gibi tarifler içerisinde kullanmak için de Söyle Yerinden sayesinde aradığınız o lezzetli ürünlere ulaşabilirsiniz.

Bu özel alt kategori içerisinde yer alan fasulye çeşitleri birbirinden lezzetli seçenekler sunmak ile birlikte Anadolu'nun üreticilerinin sizlere sunduğu ürünlerdir. Örneğin, dermason fasulye ülkemizin bilinen en lezzetli çeşitlerinden biri olarak yıl boyunca sadece evlerde değil lokantalarda ve yemek fabrikalarında da her gün kullanılan ürünlerden birisidir.

Organik Kuru Fasulye Evinizden Eksik Olmasın

Çocuklarınızın sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi ve önemli besin değerlerini kolay bir şekilde temin edebilmesi için bu baklagili evinizde her zaman stoklu olarak bulundurmanız gerekir. Çünkü muhafazası da çok kolay bir şekilde sağlanabilen bu ürün, kuru fasulye protein içeriği açısından çok yüksek değerlere sahiptir ve sadece bir avucuyla dahi birçok kişinin doyabileceği bir yemek elde edilebilir.

Bu kuru bakliyat için akla elbette ki öncelikle salçalı, parça etli veya sucuklu bir sulu yemek gelebilir. Ancak değişik lezzetler elde edebilmek için ürünün güveçte pişirilmesi, zeytinyağlı yapılabilmesi, piyaz veya salatasının yapılması da tercih edilebilir. Hatta pastırma ile ya da vejetaryen tarifler ile pişirerek tüketmeyi tercih edenler dahi bulunmaktadır.

Söyle Yerinden kategorisi içerisinde bulabileceğiniz ürünler, üretim yerinde doğal bir şekilde paketlenmiş ve lezzetini muhafaza eden ürün çeşitleri sağlar. Bu anlamda ideal bir kuru fasulye fiyatı ile elde edebileceğiniz bu ürünleri en önemli alışveriş kolaylıklarıyla temin edebilirsiniz. Zira ister kış mevsimi ister yaz mevsimi olsun günlük sofralardan misafir sofralarına her zaman bu bakliyatın evinizden eksik olmaması gerekir.