MENÜ
Sepet

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Şöbiyet Baklava

Şöbiyet baklava ya da şöbiyet tatlısı olarak bilinen bu tatlı, Türk mutfağında önemli lezzetlerden biridir. Bu tatlı Ortadoğu mutfağının da yaygın bir parçasıdır. Her ne kadar adında baklava geçse de aslında baklavaya benzeyen bir tatlı demek daha doğru olacaktır. Muska şeklinde olmasıyla diğer baklava çeşitlerinden bariz biçimde ayrılır.

Gaziantep şöbiyet tatlısı, coğrafi işareti bulunan ürünlerden biridir. Şöbiyet tatlısının içerisinde kaymak da bulunur. Bunun yanı sıra servisi sırasında da sık sık kaymak kullanılır. Dondurma da bu tatlıya son derece yakışan ürünlerden biridir.

Fıstıklı şöbiyet, çokça tercih edilen alternatiflerden biridir. Bunun yanı sıra cevizli şöbiyet de ilgi gören bir diğer seçenektir. Yaprak şöbiyet ise yeşil rengiyle dikkat çeker. Görüldüğü gibi şöbiyet tatlısının da birçok farklı çeşidi vardır. Damak zevkinize bağlı olarak birini tercih etmek mümkündür.

Ustaların Ellerinden Çıtır Çıtır Şöbiyet Baklava

Şöbiyet tatlısı, tıpkı diğer baklava çeşitleri gibi ustalık isteyen bir tatlıdır. Bu tatlıyı çıtır çıtır ve lezzetli yapmak el becerisi ister. El yapımı şöbiyet tatlısı, ustaların ellerinde, özellikle kaliteli malzemelerle yapıldığı zaman enfes bir lezzettir. Öyle ki, bir dilim yedinizde durmak istemeyeceğiniz tatlılardan biridir.

Hem bayram gibi özel günlerde, hem aile toplantılarında hem de misafirlere ikram olarak şöbiyet ideal tatlı seçeneklerden biridir. Bu tatlıya sıklıkla çay eşlik eder. Bunun yanı sıra kaymak ve dondurma da iyi birer eşlikçidir. Midenizi rahatsız etmeyecek olan bu tatlıyı doğru yerden sipariş etmeyi unutmamalısınız.

Şöbiyet Baklava Siparişi ve Fiyatları

Şöbiyet baklanın doğal malzemelerle yapılması oldukça önemli konulardan biridir. Koruyucu ve katkı maddesi barındırmayan tatlılar, çok daha lezzetlidir. Bununla birlikte bu tatlıların kışın 3, yazınsa 2 gün içinde tüketilmesi önerilir. Kimyasal hiçbir madde bulundurmayan tatlılar kısa zamanda bozulabilir.

Taze bir şöbiyet tatlısı hem lezzet olarak sizi tatmin edecek, hem enerjinizi yerine getirecek hem de mutlu edecektir. Böylesi taze ve doğal malzemelerle el yapımı şöbiyet tatlısına ise Söyle Yerinden ile ulaşabilirsiniz. Söyle Yerinden’de tüm tatlı çeşitlerini inceleyebilir, dilediğiniz şöbiyet baklava siparişini hemen verebilirsiniz.