MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Kaz eti, Doğu Anadolu Bölgesinde yaygın olarak üretilen ve tüketilen beyaz et çeşitlerinden biridir. Oldukça lezzetli olan bu et, son yıllarda ulaşım araçlarının da gelişmesiyle birlikte ülke çapında bir bilinirliğe kavuşmuştur. Popülaritesi artan bu ürün, giderek daha fazla sofrada kendine yer bulmaktadır.

Kaz etinin önemli özelliklerinden biri, hayvanların dolaşarak, doğal olarak yemlenmesinden gelmektedir. Bu sayede kazlardan elde edilen et çok daha sağlıklı ve besleyici olmaktadır. Yerel üreticiler tarafından üretilen kazlar aynı zamanda lezzet açısından da çok daha yoğun ve doygun bir aromaya sahiptir. Kurutulmuş kaz eti de sıkça tüketilen çeşitlerden biridir. İnsan sağlığına faydalarıyla öne çıkan bu kazlar, özellikle Kars bölgesinde yaygın biçimde üretilmektedir.

Kaz Etinin Faydaları Nelerdir?

Kaz eti faydalarının bilinirliğinin giderek artması, tüketiminin artmasını sağlamıştır. Özellikle organik kaz eti, çok daha fazla tercih edilir hale gelmiştir. Bu hayvanların doğal gıdalarla beslenmesi ve açık ortamda olmaları, etlerini çok daha sağlıklı hale getirmektedir.

Kaz eti, deforme olan vücut hücrelerini iyileştirmektedir. Genç hücre sayısını artıran kaz eti, içerdiği yüksek protein nedeniyle vücuttaki oksijen miktarını da dengelemesiyle bilinir. Bunun yanı sıra doymamış yağ bakımından da zengindir. Bu kötü kolesterolün düşürülmesini sağlarken, kalp ve damar hastalıkları da engellenmiş olur.

Kaz eti içerdiği çinko, selenyum ve e vitaminiyle yaşlanmayı geciktirici bir etkiye sahiptir. Aynı zaman B vitamini bakımından zengin olması iç organların performansını arttırmaktadır. Kalsiyum deposu olan kaz eti; kemik ve diş sağlığını da güçlendirmesiyle bilinmektedir.

Kurutulmuş Kaz Etiyle Sofralarınıza Lezzet Katın

Kars kazı ülke çapında oldukça meşhur olan hayvanlardan biridir. Bununla birlikte bu kazı çeşitli şekillerde tüketebilmeniz mümkündür. Kurutulmuş kaz eti, bu seçenekler arasında popüler olanlardan biridir. Bunun temel nedeni ise doğal yöntemlerle kurutulan etlerin, hem içeriğindeki besin değerlerini koruması hem de çok daha dayanıklı hale gelmesidir.

Kurutulmuş kaz eti, uzun süreler boyunca tazeliğini koruyacaktır. Kaz eti satın alırken doğal seçeneklere yönelmeniz ise sizin için birçok fayda sağlayacaktır. Bu nedenle Söyle Yerinden platformu üzerinden yerel üreticilere ulaşmanız önemlidir. Titiz bir çalışmanın sonucunda seçilen bu yerel üreticiler, kaz etini tamamen doğal ve geleneksel yöntemlerle üretmektedir. Söyle Yerinden güvencesiyle hemen dilediğiniz kaz etini sipariş edebilir, güvenli ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.