MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 145 (7 Sayfa)

Günün en önemli öğünlerinden biri kahvaltıdır. İyi bir kahvaltı yapmanız, gününüzü enerjik geçirmenizi sağlarken aynı zamanda daha mutlu hissetmenize de yardımcı olacaktır. Türkiye’de kahvaltıların özel bir anlam teşkil ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle kahvaltılarda tüketilen ve olmazsa olmaz yiyeceklerin başında ise zeytin gelmektedir. Coğrafi açıdan çok fazla üretilen zeytin, kahvaltılık gıdalar arasında önemli bir yere sahiptir.

Kahvaltılarda tek başına yaygın olarak tüketilmesine karşın börek gibi hamur işlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Yine salatalarda da farklı zeytin çeşitlerini görebilmeniz mümkündür. Yemesi oldukça keyifli olan zeytinin sağlık açısından da birçok faydası bulunmaktadır.

Anadolu’nun farklı coğrafyalarında zeytin yetişmektedir. Sofralık zeytinin, üretilmesi ise oldukça zahmetli bir süreci alır. İklim koşullarının uygun olduğu bölgelerde yetişen zeytin ağaçlarının meyveleri toprak ve rüzgâr gibi birçok etmene bağlı olarak farklı aromalarda meyve vermektedir. 

Farklı çeşitlerde zeytinler bulmak mümkündür. Bu çeşitler arasında başı ise yeşil, siyah, dolgulu ve halhalı zeytin çekmektedir. Herhangi bir zeytin çeşidi olmayan mutfak bulmak neredeyse mümkün değildir. Kimi zaman sade kimi zaman baharatlarla süslenerek tüketilen zeytinler, insan sağlığı açısından önemli faydalar barındırmaktadır.

Kahvaltıların Vazgeçilmezi Zeytinin Faydaları

Kahvaltı soflarının vazgeçilmezi olan, çocuklardan yaşlılara kadar herkesin çok severek tükettiği zeytin, toplandığı döneme göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Olgunlaşmamış olan meyveler yeşil zeytin olarak satışa sunulurken, olgunlaşmış zeytinler ise siyahtır. Bu iki zeytin arasında ara form olarak yarı olgun zeytin de bulunmaktadır. 

Barındırdığı vitamin ve mineraller nedeniyle zeytin insan vücudu açısından adeta bir şifa kaynağıdır. Lezzetiyle kendisine hayran bırakan zeytinler ruhsal sağlığınızdan metabolizmanızın düzenlenmesine kadar birçok yarar sağlar. Kalsiyum oranları bakımından da zengin olan zeytin; A, C, D, E ve K vitaminleri içermektedir. Cilt sağlığı açısından da oldukça faydalı olan bu gıda, antioksidan olarak da bilinmektedir. 

Her gün belirli miktarda zeytin tüketmeniz halinde; daha az stresli olduğunuzu da fark edebilişiniz. İçeriğinde yüksek miktarlarda demir barındırması anemi hastalığını önlerken, kalp ve damar tıkanıklıklarının da önüne geçer. Bağışık sistemini güçlendiren zeytin, cildinizin de daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır. Prostat ve meme kanseri risklerini minimum seviyeye indiren zeytin, sindirim sisteminde oluşan problemlerin çözümünde de önemli bir rol oynamaktadır.

Sağlığa olan faydaları bir tarafa, geleneksel yöntemlerle üretilen zeytinler, yoğun aromaları ve lezzetleriyle de dikkat çeker. Yöresel zeytin ürünleri, doğal bir üretim sürecine sahiptir. Bu da onları hem besin değeri açısından daha zengin hem de lezzet açsından daha güçlü kılmaktadır.

Yöresel ve Doğal Zeytinlerle Kahvaltınızı Renklendirin

Günümüzde satışa sunulan zeytinlerin büyük bir bölümü fabrikasyon üretimdir. Fabrikasyon üretimler, zeytinin doğal aromasını zayıflatırken aynı zamanda besin değerlerini de düşürmektedir. Bu nedenle tüketiciler doğal ve geleneksel yöntemlerle hazırlanmış zeytinlere yönelmektedir. Doğal zeytin bulmak ise sandığınızdan daha zor olabilir.

Bir zeytin ağacının, meyve vermeye başlaması 10 yılı bulurken, tam verimle meyve vermesi ise 30 yılı bulmaktadır. Bu sebeple yöresel zeytin üreticisi bulmak oldukça zordur. Bu kahvaltılık ürünün yetiştirilmesi, toplanması ve yapılması da oldukça zahmetli olduğu için güvenilir üreticilere ulaşmak oldukça değerlidir.

Söyle Yerinden sayesinde yöresel üreticilere ulaşabilir, doğal ve geleneksel yöntemlerle hazırlanmış olan zeytin çeşitlerine sahip olabilirsiniz. Yeşil, siyah, dolgulu ya da halhalı zeytin çeşitlerinin yanı sıra farklı boyutlarda ve gramajlarda ürünleri de inceleyebilirsiniz. Söyle Yerinden güvencesiyle satın alacağınız tüm zeytin ürünleri, geleneksel ve doğal şekilde üretilen seçeneklerden oluşmaktadır. Hemen dilediğiniz zeytini inceleyebilir, güvenli ödeme yöntemleriyle siparişinizi hızlı biçimde oluşturabilir, sorularınızı doğrudan zeytin üreticilerine sorabilirsiniz.