MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 27 (2 Sayfa)

Türk mutfağında özellikle yemeklerin içinde yaygın bir salça kullanımı vardır. Domates salçasının yanı sıra biber salçası, en popüler seçeneklerden biridir. İki farklı yolla üretilebilen doğal biber salçası seçenekleri, yemeklere benzersiz bir lezzet katmanın en iyi yollarından biridir.

Mevsiminde taze biberler toplanarak hazırlanan salçaların yapımında kaynatma ya da güneşte kurutma yöntemi kullanılabilmektedir. Özellikle Urfa, Antep, Maraş ve çevresinde çok yaygın bir üretime sahiptir. Kıyma haline gelen biber parçalarının kısık ateşte kaynatılması ya da kaynatma yapılmadan güneşte kurutulması sonucunda üretilen bu salçalar acı ve tatlı olarak hazırlanabilmektedir. Acı biber salçası için acı olan biberler kullanılırken, tatlı biber salçası için ise tatlı biberler kullanılmaktadır.

Katkısız Biber Salçasıyla Yemeğinizi Lezzetlendirin

Biber salçası birçok farklı yemek içerisinde kullanılmaktadır. Bu salça tek başına kullanabileceği gibi domates salçasıyla karıştırılarak da yaygın bir kullanıma sahiptir. Tatlı biber salçası, taze biberin sevilen lezzetini yemeğe yansıtırken, acı biber salçası özellikle acı yemeklerden hoşlananlar için idealdir.

Biber salçası alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise doğal seçenekleri tercih etmenizdir. Organik biber salçası seçenekleri, koruyucu ve katkı maddesi içermezler. Bunun yanı sıra bu salçalarda kullanılan biberler de doğal bir üretim biçime sahiptir. Katkısız biber salçası hem lezzet açısından oldukça başarılıdır hem de yemeklerinize rengini verecektir. Ev yapımı biber salçasıyla yapabileceğiniz yemeklerin herhangi bir sınırı yoktur. Bu salçayı sulandırarak sos olarak da kullanabilirsiniz.

Doğal Biber Salçasıyla Sağlığınızı Koruyun

Köy usulü biber salçası geleneksel yöntemler takip edilerek üretilmektedir. Bu biber salçaları yemeğinize oldukça keyifli bir lezzet katmasının yanı sıra, besin değeri açısından da oldukça zengindir. Biber salçası çeşitleri özellikle metabolizmayı hızlandırmasıyla bilinmektedir. Bunun yanı sıra içeriğindeki yoğun kırmızı biber, C vitamini açısından oldukça zengindir. Bu sayede bağışık sisteminize de ciddi bir destek sunar. Aynı zamanda potasyum ve kalsiyum gibi mineraller açısından da oldukça zengin bir üründür.

Biber salçası fiyatları ise üreticisine ve gramaja bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Avantajlı fiyatlarla, doğal biber salçası çeşitlerini Söyle Yerinden aracılığıyla bulabilirsiniz. Söyle Yerinden’de yerel üreticilerin ürettiği salça çeşitlerini sipariş edebilir, güvenli ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.