MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 34 (2 Sayfa)

Tarhana

Ülke mutfağımızdaki kültürel miraslardan biri olan tarhana çok eski zamanlardan bu yana vazgeçilmez lezzeti ile sofralarımızda yerini almayı başarmıştır. Üstelik Anadolu insanı bu ürünü değişen tarifler ile hazırlayarak, çeşitli bir yapıya da kavuşturmuştur. Örneğin, günümüzde Konya, Kahramanmaraş veya Ege kentlerinde farklı üretim yöntemleri ile hazırlanan tarhana çeşitleri yer almaktadır.

Söyle Yerinden öncelikle üretim noktasından geleneksel ve yöresel ürünleri, bununla birlikte de sağlıklı ve lezzetli ürünleri sizlere ulaştırmaya çalışır. Bu nedenle elbette ki bu özel kategori içerisinde ev yapımı tarhana ürünlerinin olması gerekir. Çorbanın akla gelebilecek en doğal ve vazgeçilmez hali olan bu ürün, her mevsim hızla hazırlanabilen bir lezzet ve sağlık deposudur.

Örnek olarak Anadolu'da en fazla kullanılan çeşit elbette ki toz tarhana çorbası olarak bilinir. Bu ürün için çorbalık malzeme yaz mevsiminde bol domates, biber, nohut, yoğurt, baharatlar ve un gibi malzemelerin karıştırılarak yoğurulması, uzun emekler boyunca özel bir hamur elde edilmesi ve bu hamurun güneşte kurutulması ile elde edilir. Sonrasında elde edilen bu kurutmalıklar öğütülerek toz haline getirilir ve sıcak su içerisinde çözülerek içilecek geleneksel bir hazır çorba sağlanır. 

Türkiye'nin Çorbası Tarhana

Günümüzde dünya genelinde hazır çorbalar popülerliğe sahip olarak özellikle hızlı şekilde içim elde edilmesi ile çok sık tüketilir. Ancak geleneksel olmanın dışında tamamen fabrikasyon yöntem ile üretilen bu çorbalar, katkı maddeleri ve doğal olmayan aromalar gibi birçok bileşene sahiptir. Bu nedenle geleneksel kültüre ve mutfağa alışkın olan her insan için tarhana Türkiye'nin hazır çorbası olarak kabul edilebilir.

Söyle Yerinden olarak size özel bir kategori şeklinde sunduğumuz bu yoğurtlu tarhana ve toz ürünleri her zaman mutfaklarınızda bulundurabilirsiniz. Örneğin; glutenli, glutensiz, acılı, chia tohumlu veya fesleğenli gibi değişen içerikler ile hazırlanmış Beyşehir tarhanası ürünlerini sadece bir cips gibi tüketmeyi dahi tercih edebilirsiniz. Elbette bunun yanında da su, tereyağı, baharatlar, tuz, haşlanmış nohut ve sarımsak gibi eklentiler ile geleneksel bir çorba hazırlayarak da tüketebilirsiniz.

Farklı bir çeşit olan Akdeniz'in yöresel sıkma ürünleri ya da dövme toz ürünler veya un tarhanası gibi çeşitleri de evinizde bulundurabilirsiniz. Özellikle Ege'nin dövülmüş ürünlerini bir miktar salça kavurarak sıcak su eklemeniz vasıtasıyla istediğiniz miktarla karıştırabilir ve sadece 10-15 dakika içerisinde sıcacık, sağlıklı ve içinizi rahatlatan bir çorba elde edebilirsiniz.

Ev Yapımı Tarhana Fiyatı Avantajından Yararlanın

Çorba içmenin vücuda sunduğu katkılar yadsınamaz derecede önemlidir. Özellikle Ramazan ayında iftar sofralarında veya kış mevsiminde en soğuk havalarda gün içerisinde sadece akşam yemeği değil her öğünde sıcak bir çorba büyük bir rahatlık verir. Üstelik yetişkinlerde sağladığı damak tadı kadar bebeklerde ve çocuklarda da tarhana hem lezzetli hem de en üst derecede besleyici gıdalar arasında yer alır.

Evlerinizde hazırladığınız her sofraya farklı çorba çeşitleri eklemek istiyorsanız, kategoride temin edebileceğiniz Beyşehir tarhanası veya sıkma ürünler gibi farklı çeşitleri mutfaklarınızda alternatif olarak bulundurabilirsiniz. Akşam yorgun bir şekilde işten döndüğünüzde keyifli bir sofra hazırlarken kısa sürede hazır hale gelecek bu çorba ile de menünüzü daha zengin bir hale getirebilirsiniz.

Tarhana fiyatı ürünün hangi yörede hangi tarif ile hazırlandığına ve çeşidine göre değişen bir noktadır. Bu anlamda öncelikle tüketmek istediğiniz ürün çeşidini belirlemeniz ve sonrasında bu ürünü Söyle Yerinden güvencesi ile sepetinize eklemeniz yeterlidir. Değişen ev yapımı tarhana fiyatı rakamları ile seçmiş olduğunuz ürünler kargo avantajları ve pratik ödeme avantajları ile her zaman mutfaklarınıza en hızlı şekilde ulaşacaktır.