MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 21 arası, toplam: 21 (1 Sayfa)

Badem

Bahar mevsiminde çağla ve sonrasında yazın sonuna doğru artık badem şeklinde tükettiğimiz yağlı tohumlardan oluşan kuruyemiş; tatlıların, pastaların ve karışık çerezlerin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Çeşitleri birbirinden farklı olan ve Türkiye'de birçok bölgede yetiştirilen bu kuruyemiş, çiğ veya kavrulmuş olarak tuzlu ya da kabuksuz gibi değişen şekillerde tüketilebilen bir üründür.

En fazla tercih edilen çeşidi çiğ badem olmak ile birlikte bu ürün özellikle tatlılarda, pastalarda veya yemeklerde kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Çünkü kısa süre sıcak su içerisinde kaynattığınızda içindeki kahverengi kabuğu kolaylıkla soyulur ve bu sayede örnek olarak pilavlara ya da tavuk yemekleri gibi tariflere ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda iç kabuğu ile hiçbir kavurma ya da pişirme işleminden geçirmeden bu şekilde lezzetle tüketebilirsiniz.

Kabuklu badem ise bu ürünün çok daha uzun bir süre muhafaza edilerek istenildiği zaman kırılarak içinin çıkarılması için tercih edilen ürün çeşididir. Çünkü yemiş dışında çok sert bir kabuk bulundurur ve bu kabuk sert bir müdahale ile kırıldığında, içerisindeki yağlı tohum temin edilir ve istenildiği zaman bu işlem yeterli miktar için yapılabilir.

Lezzeti Özel Bademin Faydaları

Lezzeti çok özel bir yapıya sahip olan ve birçok noktada kullanılan bu ürün, gıda endüstrisinde de çikolatalar, şekerlemeler, kahveler veya atıştırmalıklar içerisinde kullanılır. Evinizde örnek olarak sütlü tatlılar içerisinde farklı bir lezzet oluşturmak için badem dövülerek kullanılabilir ve bilhassa bu yöntemde keşkül gibi tatlılar hazırlanabilir.

Kabuklu veya kabuksuz bir şekilde kavrulmuş ya da çiğ olarak temin edebileceğiniz bu ürün için bademin faydaları konusunda da birçok önemli noktadan bahsetmek mümkündür. Çocuğunuzun beslenmesini güçlendirmek ve yetişkinlikte de vücudu korumak için bağırsakları düzenleme, tansiyonu dengeleme, besleyici lif zenginliği ve E vitamini katkısı gibi birçok avantaj için bu ürün tüketilebilir.

Ülkemizde her yıl yaz ayında Mardin, Akdeniz Bölgesi veya Ege gibi birçok farklı noktada hasat edilen badem ürünleri yıllık rekolteye göre fiyatlandırılır. Sonrasında birçok üretici ürünlerini aracısız ticaret için tüketicilere Söyle Yerinden üzerinden ulaştırmayı tercih eder. İşte bu noktada en uygun badem fiyatı ile siz de bu ürünleri istediğiniz miktarlarda temin ederek evinizde 365 gün keyifle tüketebilirsiniz.