MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)

Buğday

Binlerce yıl öncesinde insanoğlunun ıslah ettiği ve tarımda en fazla yetiştirdiği bitkiler arasında her zaman buğday yer almıştır. Sofralarımızda yeri onlarca farklı çeşit ile bulunan bu bitki, besleyici olmasıyla ister ham ister öğütülmüş ister elde edilen farklı mamuller ile özel bir kullanıma sahiptir.

Buğday, Anadolu'da da çok eski zamanlarda yetiştirilmeye başlanmış hatta tarihte ilk olarak bu bölgede yetiştirildiği düşünülen bitkilerden birisidir. İnsanlar günümüzde olduğu gibi bu bitki sayesinde un, bulgur, makarna veya ekmek gibi gıdaları elde etmiştir. Günümüzde de evinizde birçok farklı gıda hazırlamak için bu ürünü mutfağınızla her zaman bulundurmayı tercih edebilirsiniz.

Söyle Yerinden sayesinde tek bir bölümde bulabildiğiniz buğday çeşitleri ile aradığınız ürüne daha kolay ulaşabilirsiniz. Örneğin, aşurelik buğday ürünü temin ederek, bu ham tahıl ürününü Anadolu'nun hem geleneksel hem de bir ritüel oluşturan tatlısını hazırlamak için kullanabilirsiniz. Çünkü aşure denildiğinde temel olarak öncelikle bu tahılın pişirilmesi ve sonrasında diğer tüm baklagiller, meyveler ve kuruyemişler ile karıştırılması gerekir.

Bir Buğday Tanesi Dahi Size Şifa Olabilir

Yemeklerden lezzet elde edebilmek ve yediğiniz şeyden şifa bularak faydalı bir beslenme kültürü elde etmek istiyorsanız, tek bir buğday tanesi dahi sizin için şifayı içerisinde bulunduruyor olabilir. Çünkü son yıllarda çok önemli bir şöhret elde eden ve gerçekten de faydaları ile ön plana çıkmayı başaran siyez buğdayı gibi bir ürünü de bu kategoride temin edebilirsiniz.

Atalık tohumların Türkiye topraklarında yeniden yetiştirilmeye başlanması ile Kastamonu'da üretimi yapılan bu ürün, tanelerin dövülmesi ile bir ezme haline getirilmiş olarak temin edilebilir. Süt, yoğurt, salata veya meyve karışımları içerisine eklenerek tüketildiğinde de yüksek sağlık elde etmek için seçebilirsiniz. Çok az miktarında dahi size önemli bir sağlık katkısı sunan bu ürünü kilo alma endişesi yaşamadan da keyifle tüketebilirsiniz.

Söyle Yerinden temel olarak üreticinin emek ve zahmeti ile lezzetli ve güvenilir şekilde hazırladığı ürünleri size aracısız ulaştırma mantığına sahiptir. Bu alt kategori içerisinde de bu tahıl seçeneği için birçok farklı ürün çeşidini en uygun buğday fiyatları ile temin edebilirsiniz. Bu sayede evinizde çorbalardan tatlılara ve salatalardan pilavlara kadar her yemekte keyifle kullanabilirsiniz.