MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Nohut

Binlerce yıldır Anadolu'da yetiştiriciliği yapılan nohut özellikle Güneydoğu Bölgesi'nin en fazla tüketilen bakliyat çeşitleri arasında bulunur. Hatta örnek olarak Gaziantep'te kaynamış nohut her gün sabah kahvaltısında dürüm yapılarak keyifle tüketilir. Bu bağlamda Anadolu'nun dört bir köşesine de yayılmıştır ve her kent kendi kültüründe farklı şekillerde halen bu bakliyatı keyifle tüketmektedir.

Söyle Yerinden Türk mutfağında yer alan en önemli öğeleri mutlak bir şekilde size sunmak için doğal, organik ve toprağından ürün seçkileri ile size ulaştırır. Bu anlamda Erzincan gibi değişen bölgelerde yetiştirilen sağlıklı ve lezzetli doğal tohumlardan elde edilmiş nohut ürünlerini istediğiniz miktarlar ile temin edebilirsiniz. Bu sayede de bu bakliyat ürününü mutfağınızda her zaman ham haliyle ya da haşlanmış olarak dondurucuda muhafaza edebilirsiniz.

Nohut, Türk kültüründe etli yemekler, sebze yemekleri, dolmalar, sarmalar ve çorbalar içerisine girmeyi başaran bir bakliyattır. Tek başına bir kuru bakliyat olarak etli ve zeytinyağlı yemeği de yapılan bu ürün, aynı zamanda birçok değişen salata, sos ve aperatifin hazırlanmasında da kullanılır. Bunlar arasında da özellikle Akdeniz kültürünün en lezzetli çeşitlerinden biri olan tahin katkılı humus gösterilebilir.

Nohutun Faydaları Kendini Ön Plana Çıkarıyor

Sadece haftada bir dahi olsa hatta en azından ayda bir dahi olsa nohut yemeği gibi bir tüketim oluşturmanız ve bunun dışında da bu bakliyatı farklı tarifler içerisinde bulundurmanız önemli bir noktadır. Çünkü bu keyifli ve damak tadı kabul edilmiş lezzetli bakliyat çok önemli faydalara sahip olarak, örneğin nohut protein içeriği ile mutlaka sofralarda bulunması gereken bir üründür.

Örnek olarak bir kabak yemeğine bu ürünü haşlayarak sadece bir avuç kattığınızda, yemeğin içerisinde ayrı bir lezzet, daha rahat bir sindirim, bağırsak hareketlerine katkı, hazımsızlığı giderme ve vücuda güç katma gibi birçok avantaj elde edebilirsiniz. Aslında Anadolu'da diş hediği yapılması, aşure yapılması veya pilavlara katılması gibi birçok noktada da bu ürün mutlak olarak kullanılır.

Söyle Yerinden imkanları ile size doğal bir şekilde sunulan bu ürünü, istediğiniz kadar temin edebilir veya her yıl yeni mahsul ürünleri satın alarak mutfağınızda bulundurabilirsiniz. Üstelik çok ideal nohut fiyatları ile aracısız ticaret yöntemi sayesinde size sunulan bu ürünleri, üreticisinden kapınıza hemen teslim ile sağlıklı bir lezzeti güvenle elde edebilirsiniz.