MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 439 (19 Sayfa)

Kuruyemiş & Kuru Meyve

Gıda tüketiminde öncelikli amaçlar arasında o gıdadan doyum elde etmek, gereken besin öğelerini almak ve tüketirken keyif almak yer alır. Bir gıdadan keyif alma amacı da her kişiye göre farklı bir gıdanın tüketilmesi ile yerine getirilir. Doyum ise keyif aldığınız her gıdanın tüketilmesi ile elde edilebilirken, gerekli besin öğelerini almak için uygun gıdayı tüketmeniz gerekir. Dünya genelinde de kuruyemiş ve kuru meyve gibi gıda çeşitleri, zengin besin öğeleri kazanmak için en fazla tüketilen gıdalardır.

Kuruyemiş, her yaşta keyifle tüketilen ve farklı bitkilerin meyve ya da tohumlarının kurutulması ile elde edilen gıda çeşididir. Bugün popüler olarak bildiğimiz bu gıda çeşitleri arasında ülkemizde de her gün sofralarda farklı çeşitleri ile yer alan ceviz, badem, fındık, fıstık, kaju, leblebi ve yer fıstığı gibi çeşitler bulunur. Söyle Yerinden olarak size özel hazırladığımız bu kategori içerisinde de aklınıza gelen onlarca farklı kuruyemiş çeşidi ve kuru meyveyi üreticisinden doğal ve güvenilir bir yapı ile temin edebilirsiniz.

Günlük Kuruyemiş İhtiyacınızı Güvenle Temin Edin

Ekonomik açıdan kuruyemişler birçok gıdaya göre yüksek fiyatlara sahip olarak görülse de çok az miktarda tüketildiklerinde dahi birçok gıdaya göre yüksek besin değerleri sağlarlar. Öncelikli olarak gereken enerjiyi karşılaması için karbonhidrat, yağ ve protein içeriğine sahip olan bu gıdalar, aynı zamanda birçok mineral ve vitamin içerirler. Özellikle günlük olarak badem, ceviz, fıstık veya fındık gibi gıdalar tükettiğinizde, vücudun ihtiyaç duyduğu birçok minerali temin edebilirsiniz.

Düşük tüketim miktarı ile büyük fayda sağlayan kuruyemiş çeşitleri sayesinde özellikle çocuklarda daha iyi bir gelişim ve yetişkinlerde vücudun korunması imkanı elde edilir. Bu nedenle Söyle Yerinden avantajları ile örnek olarak günlük sadece birkaç adet tüketmek için dahi fındık içi veya kabuklu fındık gibi ürünler temin edebilirsiniz. Üstelik bu ürünlerde isterseniz kavrulmuş isterseniz iç isterseniz vakumlu seçenekler ile aradığınız tazeliği elde edebilirsiniz.

Günlük tüketim için ihtiyaç duyduğunuz kuruyemişler, çerez karışımları içerisine de katılabilir. Gün içerisinde hazırladığınız pasta, börek veya yemeklerde de kullanılabilir. Örneğin, lezzetli kurabiyeler yaparken badem ya da fındık gibi yemişlerden faydalanmak, yaptığınız kurabiyenin hem daha lezzetli hem de daha güzel bir görselliğe sahip olmasına yardımcı olur.

Kuru Meyveler ile Vücudunuzu Korumaya Alın

Bildiğiniz birçok farklı meyve, yaz mevsiminde bereketli şekilde bahçelerden toplanırken, sonraki mevsimlerde tüketim için kuru meyve yöntemi kullanılır. Her gün keyif ile tüketebileceğiniz kuru meyveler içerisinde de zengin çeşitler yer alır. Güneşte kurutma veya ısı işlem ile kurutma sayesinde tüm su oranını kaybeden bu ürünler içlerinde vitamin, mineral ve besin öğelerini muhafaza eder.

Kuru meyveler için öncelikle sevdiğiniz meyve çeşidini göz önüne almanız ve sonrasında seçim yapmanız gerekir. Eğer sadece damak tadınızı önemsiyorsanız, en sevdiğiniz meyve kayısı ise bu kategoride farklı nitelikler ve çeşitler ile kuru kayısı ürünlerine ulaşabilirsiniz. Ancak özellikle fayda elde etmek istiyorsanız buna göre elma, kiraz, greyfurt, mandalina, dut veya ekşi siyah erik gibi bir meyveyi seçerek tüketim sağlayabilirsiniz.

Besleyici kuru meyveler, direkt olarak veya yemeklerde bir malzeme olarak kullanılabilir. Örneğin, aşurelerde kuru üzüm, kuru kayısı, kuru incir, kuru dut ve kuru erik gibi birçok farklı ürün katılabilir. Hatta et ve tavuk yemekleri, pastalar, kompostolar, marmelatlar, reçeller ve hoşaflar gibi tariflerde de erik kurusu veya aronya meyvesi kurusu gibi ürünler kullanabilirsiniz.

İdeal Kuruyemiş ve Kuru Meyve Fiyatları

Kuruyemiş ve kuru meyveler çeşidine, üretim yöntemine, yıllık üretim miktarına ve yerli ya da ithal olması gibi noktalara göre farklı fiyatlar ile satışa sunulan ürünlerdir. Ürünlerde daima bu gibi kriterler göz önünde bulundurulduktan sonra her yıl piyasaya sürülen yeni ürün çeşitlerinde maliyetlere göre fiyat belirlemeleri sağlanır.

Söyle Yerinden aracısız bir şekilde üreticisinden ürün elde edebilmeniz amacı ile size sunmuş olduğu bu alışveriş pazarında özel bir alt kategori ile kuruyemiş ve kuru meyve çeşitlerini sunmaktadır. İhtiyaçlarınıza, damak tadınıza ve tüketim miktarı alışkanlıklarınıza göre bu ürünleri her zaman taze ve aynı lezzet ile temin etmeniz mümkündür. Özellikle her yıl bahçesinden toplanan ve tazeliğini koruyan bu ürünler yeniden temin edilebilir.

Aynı kategori içerisinde yer alan hurma gibi ürünler sayesinde de hem yıl boyu sağlıklı bir tüketim hem de Ramazan ayı gibi dönemlerde iftar sofraları için özel bir lezzet açısından alışverişler yapılabilir. Üstelik bu kategoride yer alan bu onlarca farklı ürünü damak tadınıza ve ihtiyaçlarınıza göre bir sepette birleştirebilir ve Söyle Yerinden alışveriş avantajları ile aynı anda temin edebilirsiniz.