MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)

Mantı

Türk mutfağındaki en önemli hamur işi çeşitlerinden biri olan mantı Aslında Orta Asya mutfağında da bulunan hatta Sovyetler Birliği ülkelerinde çok popüler olan yemeklerden birisidir. Günümüzde hala Balkanlar, Çin, Pakistan ve Afganistan gibi ülkelerde de hazırlanan bu yemek, genellikle içerisinde dana eti, yeşil mercimek ve soya gibi farklı protein içerikleri kullanarak üretilir. Temel olarak da en lezzetli hali ev ortamında geleneksel olarak üretilmiş şeklidir.

Mantı ülkemizde ise öncelikli olarak Kayseri ve Kastamonu gibi kentler ile akla gelse de aslında Anadolu'nun farklı kentlerinde et kullanılması veya kullanılmaması ile değişen çeşitleri üretilen bir yemektir. Söyle Yerinden güvencesi ile temin edebileceğiniz doğal el üretimi bir ürün açısından da size sunulan seçenek Kayseri mantısı ürünüdür.

Kayseri mantısı bilinen en temel çeşit olmak ile birlikte içerisinde doğal dana eti kullanılan ve küçücük yapısı ile her kaşığa yaklaşık 40 tane sığabilen ürün çeşididir. El sıkımı ile hazırlanan yani açması ve kapaması el ile yapılan tıpkı anne eliyle üretilmiş gibi bu doğal ürün, Kayseri'nin bugün en popüler markalarından biri üzerinden hazır paketlenmiş olarak size ulaşır. Bu sayede de evinizde 365 gün bu özel keyfi elde etme şansı sağlar.

Kayseri El Mantısı Nasıl Hazırlanır?

Eğer Söyle Yerinden sayesinde doğal ve geleneksel Kayseri el mantısı ürünü temin etmeyi tercih ederseniz, bu ürünü evinizde pratik bir şekilde sadece birkaç dakikada hazırlayabilirsiniz. Paket üzerinde belirtilen pişirme talimatlarını takip ederek, üzerinde sarımsaklı yoğurt, sade yoğurt, acı biber, nane, kekik, tuz ve sıcak tereyağı gibi birçok farklı malzeme kullanarak tüketime hazır hale getirebilirsiniz.

Lezzeti ile kendini kanıtlanmış bir çeşit olan bu yöresel mantı, mutfaklarda yıllardır tüketilen ve Kayseri halkının da güvenerek temin etmeyi tercih ettiği bir üründür. Zira geleneksel yapısıyla en fazla seçilen el mantısı olması yanında içerisinde gerçek dana eti bulunması ile de lezzetini orijinalliğinden almaktadır. Üstelik bu kategoride her zaman farklılığı oluşturabilmek açısından yenilenen markalar ve ürünler ile değişen mantı çeşitleri bulma fırsatınız da her zaman yer alacaktır.

Örnek olarak değişen çeşitleri incelediğinizde, bazen içerisinde et yerine daha ekonomik bir yöntem ile yeşil mercimek kullanılan ve hatta bazı kentlerde geleneksel olan bu tarife de ulaşabilirsiniz. Öte yandan Ege'de birçok farklı köyde geleneksel olarak yapılan mantı çeşitleri arasında içerisinde hiçbir şey bulunmayan yani sadece hamur kesimi olup üzerine tavuk, et veya sucuk eklenebilen ürün çeşitleri de yer almaktadır.

Gerçek ve Geleneksel Mantı Fiyatları

Sofranızda her zaman gerçek el yapımı ile hazırlanmış geleneksel yöntemi kaybetmemiş ürünler bulundurmaktan hoşlanabilirsiniz. Çünkü herkes tarafından bilindiği üzere bu tarz ürünler damak tadını koruyan ve herkesin tüketmekten keyif alacağı gıda ürünlerdir. Üstelik öte yandan evinizde çocuğunuza, ailenize ve misafirlerinize sağlıklı bir ürün sunmak istiyorsanız da bu noktaya dikkat etmeniz gerekir.

Söyle Yerinden sayesinde sizlere özel bir kategoride sunulan bu yöresel mantı ürünleri, halen değişmeyen özel tarifi ile yüzlerce yıldır aynı şekilde üretilir. Üstelik onlarca farklı mantı çeşidi bulunan Türkiye'de bu ürünün şöhretli olması da göz önünde bulundurulduğunda, neredeyse tüketmeyi sevmeyecek bir insan da bulunmayacaktır.

Her tüketici bütçesine uygun bir şekilde bu ürünü temin etmek istediğinde, en ideal mantı fiyatları ile alışverişlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Söyle Yerinden size üreticisinden kapınıza hemen teslim imkânı sağlayarak, kargoda en avantajlı fırsatları sunması ile birlikte tek sepette birleştirebileceğiniz birçok farklı ürün ile Tüm Türkiye'ye ulaşım sağlar. Her zaman %100 yerli üretim ürün fırsatları ile bu hamur işini de dolabınıza hemen ekleyebilirsiniz.