Sepet

Kimyon

Uzak doğu mutfağından tüm dünyaya yayılan Kimyon, bilinen en eski baharatlardan biridir. Türk yemeklerinde de kendine çokça yer bulan kimyon özellikle et, tavuk, balık yemeklerinde kullanılmaktadır. Köfte harçlarında ve sucuk harçlarında da özel bir rol üstlenen bu önemli baharat yemek içerisinde baskın çıkan ağır kokuları diğer kokularla eşitleme konusunda oldukça etkilidir. Bu şekilde yemekte kullanılan birbirinden lezzetli malzemelerin her birinin tadının ayrı ayrı deneyimlemeniz mümkün hale gelir. 

Kimyonun Faydaları

Kimyonun aromasına değindikten sonra elbette onun şifalı etkilerine de parantez açmak gerek. Keskin kokusunun yanı sıra, kas gevşetici özelliğiyle kişiyi sakinleştirdiği bilinen kimyonun, mideyi rahatlatma ve kan şekerini düzenleme gibi destekleyici etkileri de vardır. Ekşi veya acı ürünlere kimyon eklenerek onların kolayca sindirilmesini sağlamak da bu etkilerden biri. İskelet ve kas sistemi gelişimi için takviye bir baharat olan kimyonu ortopedik rahatsızlıklarınızda iyileşme döneminizi hızlandırmak amacıyla da değerlendirebilirsiniz.

Organik Baharatlar

Özel aromasıyla öne çıkan kimyon diğer baharatlarda olduğu gibi en taze ve en katkısız şekliyle tüketilmelidir. Ancak otomasyon işlemlerde vakit geçiren ve paketlenmesi zaman alan fabrikasyon üretimi kimyonlar sizlere o yoğun aromayı çoğunlukla sunamaz. Uzak memleketlerdeki üretim, dağıtım, stoklama gibi süreçlerden sonra kokusunu ve tadını kaybeden kimyonlarla aradığınız lezzete kavuşamayabilirsiniz. İşte bu noktada devreye giren Soyleyerinden.com, kokusunu ve tadını özlediğiniz yöresel ve Organik Baharatlarla sizleri buluşturma misyonunu üstleniyor. Doğallık, lezzet, aroma, nitelikli ham madde, organik üretim ve güven gibi kıstaslarda ihtiyaçlarınız için dört dörtlük çözümler sağlayan sitemiz, en uzak noktalardaki mucizevi yöresel ürünleri sizlerle buluşturuyor. Bu şekilde çocukluğunuzda deneyimlediğiniz lezzetleri kilometrelerce uzakta olsalar bile evinizde tatma şansına sahip oluyorsunuz. Aromatik ve şifalı etkileriyle en tatsız sofraları bile taçlandıran organik baharatlar için ise online siparişinizi oluşturmanız yeterli.  

Kimyon

Egedekiler Kimyon 250 grEgedekiler Kimyon 250 gr
Bilinen en eski baharatlardan biri olan kimyon,  ana malzemesi et, tavuk, nohut ve bulgur olan yemeklerinize eşsiz lezzeti ve aroması ile tat katar. Ülkemizde de özellikle Akdeniz bölgesinde yetişen kimyonun faydaları saymakla bitmez.  Kimyonun, hoş kokusu, aroması, tadı ve faydaları nedeniyle Türk ..
25,00 TLVergiler Hariç:25,00 TL
Ücretsiz Kargo
Dayı Yeğen Toz Kimyon 500 GrDayı Yeğen Toz Kimyon 500 Gr
% 36
Doğal Toz Kimyon Kimyon bitkisi tohumlarından doğal yollarla elde edilen doğal kimyon.Dayı Yeğen Kayseri şubelerindeki perakende satış fiyatlarıyla tüm dünyaya kargoyla gönderiyoruz. Çorbalara, etlere, tencere yemeklerine, salatalara, kebaplara. Baharatın iyisi lezzete lezze..
58,00 TL 37,00 TLVergiler Hariç:37,00 TL
Ücretsiz Kargo
Dayı Yeğen Toz Kimyon 250 GrDayı Yeğen Toz Kimyon 250 Gr
% 34
Doğal Toz Kimyon Kimyon bitkisi tohumlarından doğal yollarla elde edilen doğal kimyon.Dayı Yeğen Kayseri şubelerindeki perakende satış fiyatlarıyla tüm dünyaya kargoyla gönderiyoruz. Çorbalara, etlere, tencere yemeklerine, salatalara, kebaplara. Baharatın iyisi lezzete lezze..
29,00 TL 19,00 TLVergiler Hariç:19,00 TL
Akdeniz Yöresel Toz Kimyon 250 GAkdeniz Yöresel Toz Kimyon 250 G
% 24
Akdeniz Yöresel Toz Kimyon 250 G Yöresel özgün bir lezzet olan Toz Kimyon tarihi yüzyıllara dayanmaktadır. Sizler de bu eşsiz Anadolu lezzetini tüketmek için sitemiz soyleyerinden.com aracılığı ile hemen şimdi organik Toz Kimyon siparişi verin. Kullanımı %100 doğal yollarla üretilip sizler için h..
25,00 TL 19,00 TLVergiler Hariç:19,00 TL
Ücretsiz Kargo
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)