MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 23 arası, toplam: 23 (1 Sayfa)

Fındık

Her tanesi içerisinde vücudu kansere karşı koruyacak ve kalbi besleyecek besin değerleri bulunduran fındık dünyanın en değerli kuruyemiş çeşitlerinden biri olarak kabul edilir. Türkiye ise bu kuruyemişin üretimi konusunda dünyanın lider ülkelerinden biri olarak birçok önemli yabancı marka ve dünya ülkesine ihracat gerçekleştirir.

Ülkemiz bu önemli ve lezzetli kuruyemiş açısından çok avantajlı bir konumda bulunduğu için isteyen herkes bu ürünü kabuklu, kabuksuz, ayıklanmış veya kavrulmuş gibi çeşitleri ile temin edebilir. Örneğin, evinizde düzenli tüketim için kabuklu fındık bulundurmayı tercih ederseniz, istediğiniz her zaman kolaylıkla bu ürünü kırarak tüketebilirsiniz. Çünkü ürünün kabuğu diş ile kırılabilecek kadar incedir.

Çiğ fındık faydaları olarak bahsedilen şekilde kalbin korunması, kolesterolün dengelenmesi, diyabetin engellenmesi ya da beyin sağlığının korunması gibi birçok farklı nokta yer alır. Bu faydalar açısından özellikle uzmanların da önerdiği şekilde ürünü evinizde bulundurarak, her gün çocuklarınızın düzenli tüketmesini sağlayabilirsiniz. Yetişkinlikte de bilhassa kalp sağlığınızı ve kolesterol dengenizi koruyabilmek için kendi günlük tüketiminize bu ürünü ekleyebilirsiniz.

Türkiye'de En İdeal Fındık Fiyatları

Ülkemizde Giresun, Ordu ve Sinop gibi birçok farklı kentte bu kuruyemişin üretimi taze bir şekilde gerçekleştirilirken, mevsiminde yeşil kabuğu ile sonrasında kurtularak kahverengi kabuğuyla satış gerçekleştirilir. Ürün kabuklu bir şekilde çok daha uzun süre muhafaza edilebilir ve her istendiğinde kolaylıkla kırılarak tüketilebilir. Ancak isteğinize bağlı olarak siz bu ürünü iç haline getirilmiş şekilde de temin edebilirsiniz.

Türkiye'de fındık içi fiyatları kabuklu ürüne göre kısmen daha yüksektir. Çünkü kabuktan ayrıldığında ürünün maliyeti artış göstermektedir. Ancak kabuksuz iç olarak temin ettiğinizde bu ürünü daha hızlı tüketmeniz ve özellikle faydasını ya da lezzetini yitirmeden az miktarlarda temin ederek kullanmanız önemlidir. Fakat her iki noktada da Söyle Yerinden üreticilerin size fındık kilosu bazında en uygun rakamlar ile hem kabuklu hem de iç ürün sunması rahatlığını sağlar.

Söyle Yerinden üreticiden tüketiciye aracısız alışveriş avantajını sağlaması ile birlikte birçok kuruyemişte olduğu gibi bu üründe de her zaman avantaj sunmayı önemser. Üreticinin ilk elden size en uygun fındık fiyatları ile ulaştırdığı bu ürünleri, farklı çeşitler ile aynı ya da farklı markalardan temin etmeyi seçebilirsiniz. Bu yöresel ürünleri hızlı tedarik süreci ile 365 gün rahatça temin edebilirsiniz.