MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 21 arası, toplam: 21 (1 Sayfa)

Yer Fıstığı

Tek başına tüketilebilecek veya karışık kuruyemişler içerisinde en fazla aranan ürün çeşitlerinden birisi yer fıstığı olarak kabul edilir. Çünkü bu kuruyemiş, Türkiye'de en çok yetiştiriciliği yapılan ürün çeşitlerinden birisidir. Hatta bu anlamda da birçok farklı kuruyemiş çeşidine göre fiyat açısından en avantajlı ürünler arasında yer alır.

Yer fıstığı adından anlaşıldığı üzere toprak altında yetiştirilen ve kökleri topraktan çıkarıldıktan sonra çıtır ve yumuşak bir kabuğa sahiptir. Bu kabuktan arındırıldıktan sonra kırmızı iç kabuğu ile çeşidine göre iri veya küçük taneler ile kullanıma sunulur. Bu tanelerin direkt olarak çiğ şekilde tüketilmesi mümkün olduğu gibi kavrulması ile tuzlu fıstık tüketimi de mümkün hale gelmektedir.

Her koşulda lezzetini kabuğu içerisinde muhafaza eden ve sadece bir kuruyemiş çeşidi olarak değil bir malzeme olarak yemeklerde de kullanılabilen bir üründür. Özellikle de kabuklu yer fıstığı temin edildiğinde bu ürün istenildiği zaman kabuğundan arındırılarak pilavlar, şambali gibi tatlılar ya da pastalar içerisinde kullanılabilir.

Herkesin Bilmesi Gereken Yer Fıstığı Faydaları

Bahsedildiği şekilde Osmaniye yer fıstığı günlük hayatta Türkiye'nin en fazla tüketilen kuruyemiş çeşitleri arasında yer alır. Farklı kuruyemiş çeşitleri satın alınırken bu ürün mutlaka eklendiği gibi karışık çerezler içerisinde de mutlak bir şekilde bulunur. Bu nedenle her tüketicinin mutlak bir şekilde bilerek ya da bilmeyerek tükettiği bu ürün, birçok farklı faydaya da sahiptir.

Yer fıstığı faydaları incelendiğinde bu ürünün çok sağlıklı yağ içeriklerine sahip olduğu ve kalp sağlığını desteklediği görülebilir. Üstelik diyabet tedavisi ve kemikleri güçlendirme gibi noktalarda yer fıstığı protein içeriği sayesinde de bir avantaj oluşturduğu kabul edilmektedir. Bu nedenle her yaşta ve özellikle yetişkinlikte vücudu destekleyerek sağlık katmak için tüketilmesi tercih edilebilir.

Birçok farklı üreticinin kendi emekleri ile üreterek, çiğ veya kavrulmuş gibi çeşitler ile satışa sunduğu bu ürünler Söyle Yerinden alt kategorisinde size aracısız bir şekilde sunulur. Bu profesyonel ve avantajlı alışveriş platformu üzerinde sayfamızın sunduğu ödeme imkanları, kargo fırsatları ve pratik alışveriş keyfi sayesinde hiç beklemeden en uygun yer fıstığı fiyatları ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.