MENÜ
Sepet
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 180 (8 Sayfa)

Kişisel Bakım

Kişisel bakım, insanlar tarafından en çok önemsenen konuların başında gelmektedir. Bu amaçla üretilmiş onlarca farklı bakım ürünü bulunmaktadır. Kişisel bakım ürünleri, çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Bu sayede vücut tipinize uygun olarak bir seçim yapmak mümkündür. Zeytinyağlı el kremleri, sütlü sabunlar, yüz kremleri, kolonyalar, şampuanlar, hidrosoller, yağlar başlıca kişisel bakım ürünleri olarak sayılabilir. Her bir ürün farklı bir ihtiyaca karşılık olarak tasarlanmakta ve üretilmektedir. Aynı zamanda bu ürünler içeriklerine bağlı olarak farklı vücut tiplerine uygun şekilde kullanılmaktadır. Normal bir cilt tipine sahip olabileceğiniz gibi kuru, nemli ya da hassas bir cildiniz de olabilir. Bu ürünler genel olarak farklı cilt tiplerine uygun biçimde üretilmektedir.

Kişisel bakım ürünlerinde kullanılan bitkisel ya da hayvansal ürünler, farklı amaçlara sahip olabilmektedir. Örneğin, zeytinyağlı şampuan saçlarınızı güçlendirir ve daha parlak hale gelmesini sağlar. Hidrosoller ise cilt temizliğinizi kullanmak için ideal ürünlerdir. Bu bakım ürünlerinin kullanımı oldukça basittir. Düzenli bir kullanım sayesinde kısa zamanda çok daha sağlıklı bir cilde ve saçlara sahip olabilirsiniz.

Kişisel Bakım Nedir?

Kişisel bakım, insanların hem temiz hem de daha güzel görünmek adına belirli ürünler kullanmasına verilen isimdir. Kişisel bakıma; vücut, diş, el, ayak, saç ve ağız bakımı da dâhil edilmektedir. Toplum içerisinde genellikle cilt bakımıyla daha fazla özdeşleşmiştir.

Bakım uygulamalarında farklı teknikler ve ürünler kullanılabilmektedir. Bu uygulamalarda amaç genel olarak vücudun ölü hücrelerden arınması, temizlenmesi ve gençleştirilmesidir. Kişisel bakım ürünleri, bu uygulamalar için oldukça önemlidir.

Yapacağınız uygulamalar, kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Cilt tipi, yaş, cinsiyet, saç tipi, ihtiyaçlar gibi farklılıklar, kullanılan ürünlerin de farklı olmasını gerektirmektedir.

Kişisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

Kişisel bakım ürünleri çok çeşitli olabilmektedir. Çeşitli sabunlardan, yağlara, hidrosollerden, yüz fırçalarına, diş fırçalarından şampuanlara ve kremlere kadar geniş bir kişisel bakım ürünleri yelpazesi vardır. Bu ürünler de kendi içlerinde üretim materyaline bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Zeytinyağlı kremler, keçi sütlü sabunlar, lavanta hidrosolleri ve nane yağları gibi kişisel bakım ürünleri oldukça popülerdir. Bu ürünler içerisinden seçim yaparken, cilt tipinizi bilmeli ve buna göre tercihlerde bulunmalısınız. Bu sayede hem daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilir hem de çok daha iyi ve genç görünebilirsiniz.

Cilt Bakımınıza Özen Gösterin: Hidrosol Nedir?

Kişisel bakım ürünleri arasında özellikle son yıllarda en çok dikkati çekenlerden biri de hidrosollerdir. Hidrosol, taze bitki, meyve ve çiçeklerin damıtılmasıyla ilgilidir. Uçucu yağ üretiminde ortaya çıkan yan üründür. Uçucu yağın buharından ya da damıtılmasından arta kalan bitki suyu olarak da adlandrılabilir.

Hidrosoller, su bazlı ürünlerken, uçucu yağlar ise sıkça kullanılan yağlardır. Hidrosollerin 1 ila 1,5 sene içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Uçucu yağlara göre çok daha hafiftir. Ciltle kolay bir şekilde uyum sağlayan bu hidrosolleri doğrudan cildinize kullanabilirsiniz. Cildin yanı sıra saçınızda da kullanabileceğiniz bu ürünler, oda parfümü olarak da kullanılmaktadır.

Kişisel bakım kategorisinde çok farklı hidrosol çeşitler bulunmaktadır. Bu hidrosoller geyikotu, nane, defne, gül ve lavanta gibi bitkilerden yapılabilmektedir. Farklı şişeleme seçeneklerine sahip olan hidrosoller, genellikle 100 ml boyutundaki şişelerde satışa sunulmaktadır. Böylesi hidrosolleri, kişisel bakımınızda uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.

Kişisel Bakım Ürünleri Söyle Yerinden’de!

Piyasada bulabileceğiniz onlarca farklı kişisel bakım ürünü bulunmaktadır. Bu ürünleri alırken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. Bakım ürünlerinde kimyasal katkı maddelerine yer verilmemesi gerekir. Bu nedenle satın alacağınız ürünün içeriğini dikkatle incelemelisiniz. Geleneksel yöntemlerle üretilen ürünler, çok daha sağlıklı olacaktır. Yine ürünlerin üretildiği hammaddelerin nereden geldiğini bilmeniz de önemli faktörlerden biridir. Doğal zeytinlerden elde edilmiş, geleneksel yöntemlerle elde edilen zeytinyağı ile yapılan kremler çok daha iyi ve sağlıklıdır.

Geleneksel yöntemlerle üretilen kişisel bakım ürünlerini elde etmek ise sizin için zor olabilir. Söyle Yerinden sayesinde, bu sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Söyle Yerinden’de bulunan üreticilerin tamamı geleneksel ve doğal üretim yapmaktadır. Bu üreticiler, sıkı bir denetim sürecinden geçmektedir. Söyle Yerinden’de bulunan tüm kişisel bakım ürünlerini inceleyebilir, ürünler hakkındaki tüm sorularınızı üreticiye sorabilirsiniz. Siparişinizi hemen oluşturabilir, güvenli ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.